Almere City FC - SC Telstar 1-1 (0-1). Liga holenderska - 33. kolejka Eerste Divisie

12 kwietnia na Yanmar Stadion odbyło się starcie 33. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Almere i Telstara. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

G. Plet 14'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 meczów jedenastka Almere wygrała 15 razy i zanotowała 11 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Glynor Plet wywołał eksplozję radości wśród kibiców Telstara , strzelając gola w 14. minucie pojedynku. To już osiemnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Redouan El Yaakoubi z Telstara. Była to 36. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Telstara.

Drugą połowę drużyna Almere rozpoczęła w zmienionym składzie, za Thibauta Lesquoya wszedł Radinio Balker. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę dostał Ilias Bronkhorst, piłkarz gości.

W 63. minucie Oussama Bouyaghlafen został zmieniony przez Johna Yeboaha. W tej samej minucie trener Almere postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ilias Alhaft, a murawę opuścił Mees Kaandorp. A trener Telstara wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ozana Kökcü. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Cas Dijkstra.

W 90. minucie kartkę otrzymał Glynor Plet z zespołu gości.

Jedenastka Almere wyrównała wynik meczu. W doliczonej piątej minucie starcia na listę strzelców wpisał się Radinio Balker. Asystę zanotował Jorrit Smeets.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Redouan El Yaakoubi36′
46′ Thibaut Lesquoy
Sven van Doorm90′
63′ Mees Kaandorp
Anass Najah
Thomas Jacco Verheydt
Glynor Plet  14′ 90′
63′ Oussama Bouyaghlafen
Gyliano Mauritzio Marvin van Velzen
Agil Etemadi
Trevor Doornbusch
Stijn Keller
Abdel Mounaim El Ouazzane
46′  90′ Radinio Roberto Balker
Welat Cagro
63′ Ilias Alhaft
Niels van Wetten
Jeffrey Germain Puriel
Robin Eindhoven81′
63′ John Yeboah Zamora
Ozan Can Kökcü74′

Przewaga zespołu Almere w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Jedenastka Telstara zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Telstara pokazał trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.