Liga holenderska - 2. kolejka Eredivisie: Vitesse Arnhem - Sparta Rotterdam 2-0 (1-0)

W starciu 2. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 19 września, zespół Vitesse wygrał ze Spartą 2-0 (1-0). Mecz na GelreDome w Arnhemie obejrzało 4 914 widzów.

A. Broja 82'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 meczów zespół Vitesse wygrał 23 razy i zanotował cztery porażki oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sparta: Abdoulrahmane Harrouiemu w 6. i Michaëlowi Heylenowi w 20. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Oussama Tannane wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vitesse, zdobywając bramkę w 27. minucie starcia. W 42. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Michaël Heylen osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 20. minucie.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę otrzymał Oussama Darfalou z zespołu gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Vitesse.

W 53. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tomáša Hájeka z Vitesse, a w 54. minucie Micę Pinto z drużyny przeciwnej. W 64. minucie Lennart Thy został zmieniony przez Emanuela Emeghę.

W 66. minucie Oussama Darfalou został zmieniony przez Armanda Broję, co miało wzmocnić zespół Vitesse. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Abdoulrahmane Harrouiego na Aarona Meijersa. Trener Sparty postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Bryana Smeetsa i na pole gry wprowadził napastnika Danzella Gravenbercha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Drużyna Sparty ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 82. minucie wynik ustalił Armando Broja.

W 88. minucie Adil Auassar został zmieniony przez Svena Mijnansa, co miało wzmocnić drużynę Sparty. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thomasa Brunsa na Idrissę Touré oraz Ikomę Opendę na Daana Huismana. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Jeffry Fortes
53′ Tomáš Hájek
Adil Auassar88′
88′ Thomas Bruns
Abdoulrahmane Harroui6′ 75′
90′ Ikoma Loïs Openda
Bryan George Jeffrey Smeets75′
44′ 66′ Oussama Darfalou
Lennart Thy64′
 27′ Oussama Tannane
Aaron Meijers75′
90′ Daan Huisman
Laros Duarte
88′ Idrissa Touré
Sven Mijnans88′
Patrick Vroegh
Emanuel Emegha64′
66′  82′ Armando Broja
Danzell Gravenberch75′
Thomas Buitink

Hillary Chukwah Gong

Filip Møller Delaveris

Zespół Vitesse był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Drużyna Sparty zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Sparty, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Zespół Vitesse w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.