30. kolejka Eredivisie: Feyenoord Rotterdam - Heracles Almelo 2-1 (1-0)

13 kwietnia na Stadionie Feijenoord w Rotterdamie odbyło się starcie 30. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Feyenoordu i Heraclesu. Mecz zakończył się zwycięstwem Feyenoordu 2-1. Na stadionie stawiło się 35 000 widzów.

30. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-04-13 20:45 | Stadion: Stadion Feijenoord | Widzów: 35000 | Arbiter: J. Kamphuis
Feyenoord Rotterdam
Heracles Almelo
2
1
S. Berghuis 33',82'
J. Drost 47'

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Feyenoordu otworzyli wynik. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Steven Berghuis. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Nicolai Joergensen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Feyenoordu.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 47. minucie gola wyrównującego strzelił Jesper Drost. Asystę przy bramce zanotował Kristoffer Peterson.

Na murawie, jak to często zdarzało się Feyenoordowi w tym sezonie, pojawił się Bart Nieuwkoop, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 57. minucie Rhu-endlya Martinę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 58. minucie za Kristoffera Petersona wszedł Adrián Dalmau. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Nicolai Joergensen osłabiając tym samym jedenastkę Feyenoordu.

Kibice Heraclesu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Silvestera van der Watera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Brandley Kuwas. W 77. minucie w drużynie Feyenoordu doszło do zmiany. Robin van Persie wszedł za Jordego Clasiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Feyenoordu w 82. minucie spotkania, gdy Steven Berghuis strzelił z karnego drugiego gola. Od 86. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W doliczonej pierwszej minucie pojedynku w zespole Heraclesu doszło do zmiany. Joey Konings wszedł za Maximiliana Rossmanna. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Tim Breukers86′
90′ Tyrell Malacia
Lennart Czyborra
57′ Rhu-endly Martina
Maximilian Rossmann90′
Sven van Beek
Bart van Hintum
77′ Jordy Clasie
Jesper Drost  47′
Jens Toornstra
Alexander Merkel
Tonny Emilio Trindade de Vilhena
Mohammed Osman
 33′, 82′ (k.) Steven Berghuis
Brandley Kuwas76′
65′ Nicolai Joergensen
Koen Bucker
57′ Bart Nieuwkoop
Joey Konings90′
77′ Robin van Persie
Silvester van der Water76′

Drużyna Feyenoordu w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.