Liga duńska - 16. kolejka Superligi: Broendby IF - Esbjerg fB 2-1 (2-0)

W spotkaniu 16. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 10 listopada, jedenastka Broendby zwyciężyła z Esbjergiem 2-1 (2-0). Mecz na Brøndby Stadion w Brøndby obejrzało 12 392 widzów.

16. kolejka Dania - Superliga
2019-11-10 16:00 | Stadion: Brøndby Stadion | Widzów: 12392 | Arbiter: M. Kristoffersen
Broendby IF
Esbjerg fB
2
1
S. Mráz 29',35'
Y. Yakovenko 75'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 60 meczów drużyna Broendby wygrała 23 razy i zanotowała 18 porażek oraz 19 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie kartkę dostał Hjörtur Hermannsson, piłkarz Broendby.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Broendby w 29. minucie spotkania, gdy Samuel Mráz zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna Esbjerga ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 35. minucie Samuel Mráz po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-0. Przy strzeleniu gola pomagał Simon Hedlund.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 51. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lashę Parunashvili z Esbjerga, a w 63. minucie Mortena Frendrupa z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie trener Broendby postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Mortena Frendrupa. Na boisko wszedł Lasse Vigen, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 71. minucie Hany Mukhtar zastąpił Simona Tibblinga. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Esbjerga doszło do zmiany. Pyry Soiri wszedł za Mathiasa Kristensena.

Mimo że drużyna Esbjerga nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 91 ataków oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 75. minucie gola kontaktowego strzelił Yuriy Yakovenko. Sytuację bramkową stworzył Jesper Alkærsig.

Chwilę później trener Esbjerga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Adrian Petre, a murawę opuścił Mohammed Dauda. W 81. minucie Samuel Mráz został zmieniony przez Mikaela Uhrego, co miało wzmocnić zespół Broendby. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Markusa Halstiego na Jeppe Brincha-Vilhelmsena. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Jeppe Højbjerg
11′ Hjörtur Hermannsson
Mathias Laustrup Kristensen73′
71′ Hany Mukhtar
Lasha Parunashvili51′
63′ 63′ Morten Wetche Frendrup
Jakob Lungi Sørensen
 29′, 35′ 81′ Samuel Mráz
Mark Brink Christensen
71′ Simon Hjalmar Friedel Tibbling
Pyry Henri Hidipo Soiri73′
63′ Lasse Vigen Christensen
Nicklas Røjkjær
81′ Mikael Uhre
Adrian Tabarcea Petre78′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Esbjerga pokazał jedną.