Rapid Wiedeń - Austria Wiedeń 1-1 (1-1). Liga austriacka - 9. kolejka Bundesligi

29 listopada na Allianz Stadion w Wiedniu odbyło się starcie 9. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Rapidu i Austrii Wiedeń. Mecz zakończył się remisem 1-1.

P. Wimmer 19'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 102 spotkania zespół Rapidu wygrał 34 razy i zanotował 33 porażki oraz 35 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W siódmej minucie bramkę zdobył Thorsten Schick. Bramka padła po podaniu Maximiliana Ullmanna.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 19. minucie wyrównującą bramkę dla zawodników Austrii Wiedeń zdobył Patrick Wimmer. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Manprit Sarkaria.

W 30. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Maximiliana Hofmanna z Rapidu, a w 35. minucie Johannesa Handla z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 55. minucie Patrick Wimmer zastąpił Christopha Monscheina. Trener Austrii Wiedeń postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Manprita Sarkarię i na pole gry wprowadził napastnika Dominika Fitza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 69. minucie Kelvin Arase został zmieniony przez Taxiarchisa Fountasa, a za Christopha Knasmüllnera wszedł na boisko Yusuf Demir, co miało wzmocnić jedenastkę Rapidu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksandara Jukica na Thomasa Ebnera. Od 74. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Georg Teigl90′
30′ Maximilian Hofmann
Manprit Sarkaria65′
 7′ Thorsten Schick
Stephan Zwierschitz88′
69′ Kelvin Arase
Niels Hahn74′
Marcel Ritzmaier
Aleksandar Jukic84′
78′ Christoph Knasmüllner
Maximilian Sax
78′ Yusuf Demir
Dominik Fitz65′
69′ Taxiarchis Fountas
Christoph Monschein55′
Koya Kitagawa
Alon Turgeman

Przewaga zespołu Rapidu w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Rapidu, natomiast zawodnikom gości przyznał cztery.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Austrii Wiedeń w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.