Reklama

Reklama

MŚ w kajakarstwie: Słomiński i Głazunow wicemistrzami świata

Paweł Głazunow w parze z Vincentem Słomińskim zostali wicemistrzami świata w kajakarstwie.

Głazunow (AZS AWF Gorzów Wlkp.) i Słomiński (Stomil Poznań) sięgnęli po srebro w kanadyjkowych dwójkach (C2) na 500 m.

Reklama

Wygrali Rosjanie Paweł Pietrow i Michaił Pawłow. Trzecie miejsce zajęli Ukraińcy Dmitro Janczuk i Taras Mishczuk.

Konkurencja, w której medal zdobyli Polacy, nie jest konkurencją olimpijską.

Mistrzostwa świata odbywają się w Mediolanie.

Skomentuj sukces Polaków!

Wyniki:

1. Paweł Pietrow, Michaił Pawłow (Rosja)      1.42,035

2. Wiktor Głazunow, Vincent Słomiński (Polska)   0,540

3. Dmitro Janczuk, Taras Mishczuk (Ukraina)      0,724

Medaliści pozostałych sobotnich finałów:

mężczyźni

K2 200 m

1. Sandor Totka, Peter Molnar (Węgry)            30,935

2. Jurij Postrygaj, Aleksander Diaczenko (Rosja)  0,031

3. Nebojsa Grujic, Marko Novakovic (Serbia)       0,111

...

Dawid Putto, Sebastian Szypuła (Polska) 8. miejsce w finale B

C2 200 m

1. Arzem Kosyr (Białoruś)                       38,605

2. Li Qiang (Chiny)                              0,210

3. Isaquias Queiroz dos Santos (Brazylia)        0,310

K1 1000 m

1. Rene Poulsen (Dania)                       3.25,815

2. Josef Dostal (Czechy)                         0,483

3. Fernando Pimenta (Portugalia)                 0,720

...

Bartosz Stabno (Polska) 5. miejsce w finale B

K2 1000 m

1. Max Rendschmidt, Marcus Gross (Niemcy)     3.10,175

2. Kenny Wallace, Lachlan Tame (Australia)       0,957

3. Marko Tomicevic, Milenko Zoric (Serbia)       1,327

...

Paweł Szandrach, Mariusz Kujawski (Polska) 2. miejsce w finale B

C1 1000 m

1. Sebastian Brendel (Niemcy)                 3.48,956

2. Martin Fuksa (Czechy)                         0,017 

3. Sergej Tarnovschi (Mołdawia)                  2,627

...

6. Tomasz Kaczor (Polska)                        6.640

kobiety

K1 500 m

1. Lisa Carrington (Nowa Zelandia)            1.49,398

2. Anna Karasz (Węgry)                           1,727

3. Zhou Yu (Chiny)                               2,080

4. Ewelina Wojnarowska (Polska)                  2,224

K2 500 m

1. Gabriella Szabo, Danuta Kozak (Węgry)      1.39,865

2. Milica Starovic, Dalma Ruzicic (Serbia)       1,210 

3. Franziska Weber, Tina Dietze (Niemcy)         1,470

4. Karolina Naja, Beata Mikołajczyk (Polska)     2,480         

K2 1000 m - konkurencja nieolimpijska

1. Sabrina Hering, Steffi Kriegerstein (Niemcy) 3.37,646

2. Sofia Jurchanka, Aleksandra Griszina (Białoruś) 1,053

3. Alazi Sarudi, Dora Bodonyi (Węgry)              3,443

...

5. Dominika Włodarczyk, Joanna Bruska (Polska)     5,533

C2 500 m - konkurencja nieolimpijska

1. Darina Kaszjuczenka, Kamila Bobr (Białoruś)  2.00,675

2. Maria Kozakowa, Ołesia Romasenko (Rosja)        1,123

3. Klincso Takacs, Zsanett Lakatos (Węgry)         2,113

...

Beata Zawadzka, Dorota Kozakiewicz (Polska) 5. miejsce finale B

Dowiedz się więcej na temat: kajakarstwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje