Reklama

Reklama

Bach chce się ubiegać o drugą kadencję przewodniczącego MKOl

Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach chce się ubiegać o drugą kadencję. - Jeśli wy, członkowie MKOl, tego chcecie, jestem gotów służyć wam i ruchowi olimpijskiemu przez kolejne cztery lata - powiedział Niemiec.

O swoich zamiarach Bach poinformował podczas piątkowej sesji MKOl za pośrednictwem internetu.

66-letni Niemiec, mistrz olimpijski w szermierce z 1976 roku, piastuje tę funkcję od 2013 roku. Jego kadencja upływa w 2021, wtedy też odbędą się wybory.

Według przepisów MKOl Niemiec może ubiegać się o reelekcję, ale już tylko na cztery lata.

W swoim przemówieniu Bach przestrzegł też przed bojkotowaniem igrzysk olimpijskich. - Obserwujemy coraz częstsze wykorzystywanie sportu w celach politycznych. To niebezpieczeństwo w obecnych czasach jest jeszcze większe - podkreślił.

Reklama

Zauważył, że niektóre kraje w dobie pandemii koronawirusa wykazują się "jeszcze większym egoizmem i zainteresowaniem własnymi interesami".

- Sportowe bojkoty nie mają żadnego efektu politycznego. Olimpiada to dziś jedyne wydarzenie, które jednoczy cały świat w pokoju, solidarności i braku dyskryminacji - ocenił przywołując przykład igrzysk w 1980 roku w Moskwie, w których udziału odmówiły 42 kraje.

- Bojkot jest jedynie karą dla zawodników i zawodniczek narodów, które się na niego zdecydują - zakończył Bach.

mm/ co/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy