Partner merytoryczny: Eleven Sports

Babiarz, Witan i Ziajka w Termalice Bruk-Bet Nieciecza

Bartłomiej Babiarz, Andrzej Witan i Sebastian Ziajka zostali w poniedziałek piłkarzami Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Z kolei z absolutnym beniaminkiem T-Mobile Ekstraklasy żegna się sześciu zawodników.

Babiarz z klubem z Niecieczy związał się dwuletnim kontraktem. 26-letni pomocnik do beniaminka Ekstraklasy przychodzi z Ruchu Chorzów. Piłkarską karierę rozpoczął w Hetmanie 22 Katowice. W latach 2007-09 występował w chorzowskim Ruchu, głównie w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Od jesieni 2009 do lata 2013 bronił barw GKS- u Tychy. Z nim grał w drugiej i pierwszej lidze.

Od lipca 2013 roku Babiarz był ponownie zawodnikiem Ruchu Chorzów. W dwóch ostatnich sezonach zaliczył 65 meczów w Ekstraklasie, strzelając dwie bramki.

Kolejnym nowym zawodnikiem Termaliki został dziś Andrzej Witan. Ten dwudziestopięcioletni bramkarz do klubu z Niecieczy trafił z Pogoni Siedlce. Pochodzący z Węgrowa zawodnik wcześniej występował m.in. w Zawiszy Bydgoszcz (z którym zdobył Puchar Polski), Lechu Poznań (ME) i młodzieżowych drużynach Amiki Wronki.

Piłkarzem "Słoników" został także Ziajka. 32-letni pomocnik urodził się w Kostrzynie nad Odrą. Jego pierwszym klubem była tamtejsza Celuloza. Jej zawodnikiem był od 1998 do 2004 roku. W latach 2004-08 występował w Miedzi Legnica. W sezonie 2008/09 grał w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Następny sezon spędził w Dolcanie Zabąki. Ziajka ponownie piłkarzem Podbeskidzie został w latach 2010-12.

Przez dwa ostatnie sezony grał w Zawiszy Bydgoszcz. Z tą drużyną wywalczył Puchar i Superpuchar Polski. Doświadczony gracz w Ekstraklasie rozegrał 102 mecze, strzelił pięć goli.

Natomiast z zespołem żegna się sześciu piłkarzy: Mateusz Janeczko (powrót do Podbeskidzia Bielsko-Biała po wypożyczeniu), Kamil Włodyka (powrót do Ruchu Chorzów po wypożyczeniu), Dawid Kamiński (powrót do Wisły Kraków po wypożyczeniu), Peter Maslo (koniec kontraktu), Jakub Czerwiński (koniec kontraktu, będzie występował w Pogoni Szczecin) i Wiktor Płaneta (wypożyczenie).

Zawodnicy Termaliki w poniedziałek wrócili do treningów. Okres ładowania akumulatorów przed startem Ekstraklasy rozpoczną na własnych obiektach. Zespół ma również zaplanowany wyjazd na zgrupowanie do Wodzisławia Śląskiego oraz kilka sparingów.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza

Lubię to
Lubię to
0
Super
0
Hahaha
0
Szok
0
Smutny
0
Zły
0
Udostępnij
Masz sugestie, uwagi albo widzisz na stronie błąd?Napisz do nas
Dołącz do nas na:
instagram
  • Polecane
  • Dziś w Interii
  • Rekomendacje