Reklama

Reklama

Żużlowa ekstraliga. Michał Korościel: Expose żużlowego premiera

Jestem świeżo po obejrzeniu expose premiera Mateusza Morawieckiego. Naprawdę budujące. W dużym skrócie powiedział, że jesteśmy najlepsi, a będziemy jeszcze lepsi. Obiecał wszystko i po godzinie słuchania uwierzyłem, ze nic lepszego niż życie w Polsce w XXI wieku nie mogło mi się przytrafić.

Wyobraziłem sobie przy okazji jak wyglądałoby takie wystąpienie gdyby dotyczyło wyłącznie polskiego żużla. Najpierw musielibyśmy powołać do życia funkcję premiera speedwaya, a później obejmującemu to stanowisko pozwolić na wygłoszenie expose. Jeżeli chciałby dorównać premierowi Morawieckiemu musiałby mówić tak:

- Jesteśmy żużlowo najwybitniejsi w historii, a będziemy jeszcze wybitniejsi. Od teraz Polak co roku będzie zdobywał Indywidualne Mistrzostwo Świata na żużlu, a prawdopodobnie nawet dwa razy do roku.

- Całosezonowe karnety na żużel będą kosztowały mniej niż punkt Rune Holty w Częstochowie.

Reklama

- Do każdego klubu dziarskim krokiem wkroczy klon Ireneusza Nawrockiego, a szkółek żużlowych dla kobiet będzie więcej niż kobiet.

- Już żaden polski klub nie da się nabrać na obietnice majora bez nogi, a nawet z nogą.

- Wpadki dopingowe w polskim żużlu nie zdarzą się już nigdy, a osiągniemy to poprzez sprytny zabieg zaniechania kontroli.

- Każda podprowadzająca na polskich stadionach będzie miała wymiary 90-60- 90, a jak nie, to trafi do szkółki Ireneusza Nawrockiego.

- Od teraz to panowie z BSI będą zapewniać papier toaletowy na polskie rundy Grand Prix i to my będziemy ich rozliczać z tego jaką ma fakturę.

- Greg Hancock już nigdy nie wystawi do wiatru żadnego polskiego pracodawcy. Zdajemy sobie sprawę, że to jedno z najambitniejszych zadań, ale liczymy, że będą sprzyjać nam okoliczności, a konkretnie podeszły wiek zainteresowanego i wychylająca się z zza horyzontu emerytura.

- Przez ostatnie dwa lata żużlistki i żużlacy.

- Stadion Narodowy, na stałe, zostanie przekształcony w stadion żużlowy, a piłkarze będą na nim występować tylko raz do roku, oczywiście jak im Ole Olsen murawę ułoży.

 - Wdrożymy program 500 plus. Za drugiego wychowanka, i każdego następnego, klub będzie dostawał silnik o pojemności 500 centymetrów sześciennych.

 - "Fakty" TVN, "Wiadomości" TVP i "Wydarzenia" Polsatu zawsze będą się zaczynały od informacji żużlowej, a jak akurat nic się nie będzie działo, to zawsze mogą przypomnieć jak Janusz Baniak pokonał Nickiego Pedersena.

- Koniec z kremlowską czapką Kadyrowa. Od teraz mistrz Polski będzie chodził bez czapki. Z resztą po co komu czapka jak mistrzostwa są w lecie.

Podsumowując, pragnę zapewnić, że w trakcie moich rządów każdy będzie zadowolony jak nasz Jurek Mordel.

Michał Korościel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje