PŚ w łyżwiarstwie szybkim: trzecie miejsce Polek w drużynie

Polskie łyżwiarki szybkie czasem 3.02,31 zajęły trzecie miejsce w wyścigu drużynowym w zawodach Pucharu Świata w holenderskim Heerenveen. Wyprzedziły je reprezentantki gospodarzy i Niemki.

"Biało-czerwone" jechały w składzie: Luiza Złotkowska (Sparta Grodzisk Mazowiecki), Katarzyna Woźniak (AZS AWF Katowice) i Aleksandra Goss (WTŁ Stegny Warszawa). Do triumfatorek straciły 2,62, a do Niemek - 0,35.

Reklama

Tydzień wcześniej w Berlinie Polki zajęły drugie miejsce.

Były to ostatnie zawody PŚ w tym sezonie, w których rozgrywana była rywalizacja drużynowa. "Biało-czerwone" w klasyfikacji generalnej również były trzecie i zakwalifikowały się do mistrzostw świata na dystansach.

W piątek w Heerenveen drugi na 500 m Artur Waś (LKS Poroniec).

Wyniki sobotnich zawodów PŚ w Heerenveen:

kobiety

drużynowo

1. Holandia 2.59,69

2. Niemcy   3.01,96

3. Polska   3.02,31

  (Luiza Złotkowska, Katarzyna Woźniak, Aleksandra Goss)

końcowa klasyfikacja PŚ:

1. Holandia 350 pkt

2. Niemcy   240

3. Polska   236

  1000 m - gr. A

1. Heather Richardson (USA) 1.14,63

2. Brittany Bowe (USA)     1.14,68

3. Li Qishi (Chiny)        1.15,71

   1000 m - gr. B

 1. Ayaka Kikuchi (Japonia)   1.18,15

...

14. Katarzyna Woźniak (Polska) 1.20,66

klasyfikacja PŚ (po 4 z 7 zawodów):

 1. Li Qishi (Chiny)            310 pkt

 2. Marrit Leenstra (Holandia)  276

 3. Karolina Erbanova (Czechy)  201

...

29. Luiza Złotkowska (Polska)    20

42. Katarzyna Woźniak (Polska)    1

mężczyźni

   1000 m - gr. A

 1. Paweł Kuliżnikow (Rosja)   1.08,77

 2. Kjeld Nuis (Holandia)      1.09,04

 3. Hein Otterspeer (Holandia) 1.09,06

...

15. Konrad Niedźwiecki (Polska) 1.09,97

20. Piotr Michalski (Polska)   1.11,40

   1000 m - gr. B

 1. Pim Schipper (Holandia)    1.10,04

...

29. Sebastian Kłosiński (Polska) - dyskwalifikacja

klasyfikacja PŚ (po 4 z 7 zawodów):

 1. Paweł Kuliżnikow (Rosja)  350 pkt

 2. Kjeld Nuis (Holandia)     251

 3. Samuel Schwarz (Niemcy)   245

...

13. Konrad Niedźwiedzki (Polska)  85

25. Zbigniew Bródka (Polska)      25

26. Piotr Michalski (Polska)      24

   5000 m - gr. A

 1. Sven Kramer (Holandia)         6.12,74

 2. Jorrit Bergsma (Holandia)     6.14,08

 3. Wouter Olde Heuvel (Holandia)  6.19,58

...

14. Jan Szymański (Polska)         6.33,51

   5000 m - gr. B

 1. Nils van der Poel (Szwecja)    6.23,40

...

26. Adrian Wielgat (Polska)      - dyskwalifikacja

klasyfikacja PŚ (po 4 z 6 zawodów):

 1. Bob de Jong (Holandia)            280 pkt

 2. Aleksander Rumiancew (Rosja)      240

 3. Sverre Lunde Pedersen (Norwegia)  225

...

11. Jan Szymański (Polska)            111

44. Adrian Wielgat (Polska)             5

47. Sebastian Druszkiewicz (Polska)     3

Dowiedz się więcej na temat: Luiza Złotkowska | ​Katarzyna Woźniak | Aleksandra Goss

Reklama

Reklama

Reklama