Reklama

Reklama

WTA w Miami: Swietłana Kuzniecowa i Wiktoria Azarenka w finale

Swietłana Kuzniecowa zagra w wielkim finale turnieju tenisowego WTA w Miami. Rosjanka w półfinale wygrała z pogromczynią Agnieszki Radwańskiej Szwajcarką Timea Bacszinsky 7:5, 6:3. Rywalką Kuzniecowej będzie Białorusinka Wiktoria Azarenka, która pokonała Niemkę polskiego pochodzenia Angelique Kerber 6:2, 7:5.

Kuzniecowa w Miami spisuje się znakomicie. 30-letnia Rosjanka w drodze do finału wyeliminowała m.in. faworytkę turnieju i liderkę światowego rankingu Amerykankę Serenę Williams. Bacszinsky w 1/8 finału uporała się z Agnieszką Radwańską wygrywając 2:6, 6:4, 6:2.

Pierwszy set półfinałowego starcia Kuzniecowa - Bacszinsky był bardzo zacięty. Więcej zimnej krwi w końcowych fragmentach zachowała Rosjanka i to ona mogła cieszyć się ze zwycięstwa 7:5.

Uskrzydlona Kuzniecowa poszła za ciosem. W drugim prowadziła już 4:2. Bacszinsky nie zamierzała łatwo się poddać. W dziewiątym gemie (5:3), przy serwisie Kuzniecowej, Szwajcarka miała trzy break pointy. Rosjanka jednak wyszła z opresji, a po chwili miała meczbola. Kuzniecowa ogromnej szansy nie zmarnowała wygrywając 6:3.

Reklama

Spotkanie trwało prawie dwie godziny. Zawodniczki te zmierzyły się wcześniej dwukrotnie - za każdym razem lepsza była Rosjanka.

W drugim półfinale Białorusinka Wiktoria Azarenka wygrała z Niemką polskiego pochodzenia Angelique Kerber 6:2, 7:5.

Wyniki półfinałów:

Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 15) - Timea Bacszinsky (Szwajcaria, 19) 7:5, 6:3

Wiktoria Azarenka (Białoruś, 13) - Angelique Kerber (Niemcy, 2) 6:2, 7:5


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje