Reklama

Reklama

Roger Federer ostatni raz wyszedł na kort

Roger Federer po raz ostatni wyszedł na kort jako zawodowy tenisista. W sesji wieczornej pierwszego dnia towarzyskiego turnieju Laver Cup, który odbywa się w Londynie zagra w parze z Hiszpanem Rafaelem Nadalem przeciwko Amerykanom Jackowi Sockowi i Francesowi Tiafoe.

Więcej 41-letniego Szwajcara nie zobaczymy już na korcie w tej roli. 103-krorny zwycięzca imprez z cyklu ATP, w tym 20 turniejów wielkoszlemowych, zawodnik, który przez 310 tygodni był numerem jeden rankingu, w tym 237 tygodni z rzędu, co jest rekordem, postanowił zakończyć karierę.

Po trzech operacjach kolan okazało się, że Federer nie jest już w stanie wrócić do takiej formy jak wcześniej. Jego ostatnim występem będzie deblowy mecz, w którym za partnera będzie miał Nadala.

Laver Cup. Historia Rogera Federera się kończy

To spotkanie zostanie rozegrane w sesji wieczornej pierwszego dnia Laver Cup. Wcześniej na korcie w O2 Arena zmierzą się Szkot Andy Murray i Australijczyk Alex de Minaur. Przed początkiem tego pojedynku tenisiści obu rywalizujących drużyn, a więc Europy i Reszty Świata, pojawili się na przed publicznością zebraną w hali. Jako ostatni wychodził Federer, zbierając ogromną owację. Kibice zdają sobie sprawę, że pewna historia się kończy.

Reklama

Po dwóch meczach singlowych Europa prowadzi z Resztą Świata 2-0. Impreza potrwa do niedzieli.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL