Reklama

Reklama

Europa prowadzi z Resztą Świata po dwóch meczach Laver Cup

Po dwóch meczach turnieju tenisowego Laver Cup w Londynie drużyna Europy prowadzi z ekipą Reszty Świata 2:0. Zwycięstwa odnieśli Norweg Casper Ruud oraz Grek Stefanos Tsitsipas. Wieczorem rozegrane zostaną jeszcze dwa spotkania.

Na inaugurację turnieju wicelider światowego rankingu ATP Ruud stoczył wyrównaną walkę z Amerykaninem Jackiem Sockiem. Po dwóch setach był remis i o zwycięstwie decydował super tie-break. Końcówkę lepiej rozegrał Norweg.

Pewnie i bez problemów Tsitsipas wygrał w dwóch setach z Argentyńczykiem Diego Schwartzmanem. Całe spotkanie trwało zaledwie 77 minut.

Wieczorem na zakończenie piątkowych zmagań w grze pojedynczej Australijczyk Alex de Minaur zagra z Brytyjczykiem Andym Murrayem. W deblu Roger Federer i Rafael Nadal zmierzą się z Amerykanami Sockiem oraz Francesem Tiafoe. Federer zapowiedział wcześniej, że to spotkanie będzie ostatnim w jego karierze.

Reklama

Laver Cup. Wszystko rozstrzygnie się w niedziele

Ekipy Europy i Reszty Świata składają się z sześciu tenisistów, a każdego z trzech dni zostaną rozegrane po trzy mecze singlowe oraz jedno spotkanie deblowe. Starcia podczas Laver Cup rozgrywane będą do dwóch wygranych setów. Przy remisie po dwóch partiach o triumfie zadecyduje super tie-break.

Za zwycięstwo w piątkowych meczach drużyna otrzymała po jednym, za wygraną w sobotę dostanie po dwa, a za triumf w niedzielę po trzy punkty. Taka formuła turnieju sprawia, że po dwóch dniach jeden zespół może mieć maksymalnie 12 punktów. To oznacza, że losy ostatecznego zwycięstwa rozstrzygną się dopiero w niedzielę. W przypadku remisu 12-12 o końcowej wygranej zadecyduje dodatkowe starcie deblowe.

Wyniki piątkowych meczów gry pojedynczej:

Casper Ruud (Norwegia) - Jack Sock (USA) 6:4, 5:7, 10-7 

Stefanos Tsitsipas (Grecja) - Diego Schwartzman (Argentyna) 6:2, 6:1

Do rozegrania:

mecz gry pojedynczej

Alex de Minaur (Australia) - Andy Murray (Wielka Brytania)

mecz gry podwójnej

Roger Federer, Rafael Nadal (Szwajcaria, Hiszpania) - Jack Sock, Frances Tiafoe (obaj USA) 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL