Reklama

Reklama

Martyn Pawelski awansował w turnieju juniorów

Martyn Pawelski pokonał Patricka Brady'ego 6:3, 6:0 i awansował do kolejnej rundy juniorskiej edycji Wimbledonu. Spotkanie trwało równą godzinę, a młody Polak udowodnił swoją wyższość i świetną dyspozycję. Rywal Pawelskiego w kolejnej rundzie nie jest jeszcze znany.

Wimbledon to najstarszy tenisowy turniej na świecie, w którym zawodnicy i zawodniczki rywalizują na kortach trawiastych. Pierwsza edycja odbyła się w 1877 roku.

Wimbledon z rekordową pulą nagród

Tegoroczna edycja Wimbledonu jest wyjątkowa. Organizatorzy, czyli All England Lawn Tennis Club, po inwazji Kremla na Ukrainę wykluczyli z gry rosyjskich i białoruskich tenisistów z turnieju. W efekcie władze ATP i WTA postanowiły nie przyznawać punktów rankingowych.

Wimbledon 2022 ma rekordową pulę nagród. Wynosi ona 40,3 mln funtów (ok. 46,8 mln euro). 

Paweł Wyrobek

Wimbledon 2022. Gdzie oglądać w telewizji i w sieci?

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Reklama

Polsat Box Go Sport - pakiet w Polsatboxgo.pl

Wyniki pierwszej rundy gry pojedynczej juniorów:

Martyn Pawelski (Polska, 15.) - Patrick Brady (W. Brytania) 6:3, 6:0

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL