Reklama

Reklama

PŚ w skokach - loty w Bad Mitterndorf bez Thomasa Dietharta

W dwóch konkursach Pucharu Świata na mamucim obiekcie Kulm w austriackim Bad Mitterndorf zabraknie triumfatora niedawno zakończonego Turnieju Czterech Skoczni Thomasa Dietharta. 21-letni Austriak jeszcze nigdy nie rywalizował na tak dużej skoczni.

Mimo wszystko Diethart, który z dnia na dzień stał się ulubieńcem kibiców, pojawi się w Bad Mitterndorf, ale tylko po to, by spotkać się ze swoimi fanami.

Trener Austriaków Alexander Pointner nie nominując go do kadry na dwa najbliższe konkursy, nie chciał ryzykować. Start na mamuciej skoczni nigdy nie należy do najbezpieczniejszych, a Diethart przyjął jego decyzję ze zrozumieniem.

Zwłaszcza że dwa lata temu, kiedy skoczkowie po raz ostatni rywalizowali na Kulm, nie obyło się bez problemów. Z powodu wiatru i padającego śniegu nie odbyły się wówczas kwalifikacje, treningi, a nawet jeden z konkursów.

Reklama

Liderem Pucharu Świata obecnie jest Kamil Stoch. Mistrz globu z Val di Fiemme o 24 pkt wyprzedza czterokrotnego złotego medalistę olimpijskiego Szwajcara Simona Ammanna i o 82 pkt Austriaka Gregora Schlierenzauera.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL