Reklama

Reklama

Dzisiaj zapadną ważne decyzje w PZPS

O godz. 15 rozpocznie się w Warszawie posiedzenie zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który ma ustalić plan działania po tymczasowym aresztowaniu podejrzanych o korupcję prezesa Mirosława P. i wiceprezesa Artura P.

Decyzję o zwołaniu w trybie pilnym posiedzenia zarządu podjęto na poniedziałkowym spotkaniu prezydium. 

Jego członkowie mają - ze względu na obecną sytuację formalno-prawną szefa i wiceprezesa związku - zarekomendować zarządowi ich zawieszenie.

Prawdopodobnie podstawę prawną stanowić będą ustawa o sporcie i prawo o stowarzyszeniach, gdyż statut PZPS nie zakłada takiej możliwości.

Kierujący PZPS od 2004 roku Mirosław P. i jego pierwszy zastępca Artur P. mieli przyjąć łapówki o łącznej sumie prawie miliona złotych od szefa jednej z prywatnych firm ochroniarskich - Cezarego P. - w zamian za to, że została ona wybrana do ochrony i zabezpieczenia wrześniowych mistrzostw świata, które odbyły się w Polsce i zakończyły się triumfem "Biało-czerwonych".

Reklama

Obaj działacze zostali zatrzymani pod koniec minionego tygodnia przez funkcjonariuszy CBA, prokuratura postawiła im zarzuty, a w sobotę sąd zdecydował o ich trzymiesięcznym aresztowaniu.

Za wspomniane czyny grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy