Reklama

Reklama

Euro 2020. Specjaliści nie zostawiają złudzeń. Nie zwojujemy turnieju

Specjaliści z uniwersytetu w belgijskim Leuven przeprowadzili symulację tegorocznych piłkarskich mistrzostw Europy. Według ich analiz reprezentacja Polski ma niewielkie szanse, by w czempionacie odegrać istotną rolę.

Naukowcy oszacowali siłę każdego z zespołów na podstawie ich wyników oraz potencjału ofensywnego i defensywnego, wyliczonego na podstawie bramek zdobytych i straconych w ostatnich meczach. Rezultat badania opiera się na 20 tysiącach symulacji. Jak wypada w nim reprezentacja Polski?

Cóż, naszą kadrę trudno zaliczyć do choćby szerokiego grona faworytów imprezy. Wychodząc od fazy grupowej, szanse na awans oceniane są na 64%. W meczu przeciwko Słowacji analiza daje nam 51% szans na zwycięstwo. Przeciwko Szwedom mamy 32% szans na sukces, zaś Hiszpanom - ledwie 17%. Na wygrane grupy mamy 16% szans, a najprawdopodobniej zajmiemy w niej drugie lub trzecie miejsce (szanse wynoszą odpowiednio 29 i 33%).

Reklama

Aż dwunastu drużynom analiza daje większe szanse na dotarcie do finału, nasze oceniając na zaledwie 3%. "Biało-Czerwoni" (przy założeniu, że wyjdą z grupy) na półfinał mają 9% szans, a na 1/4 finału - 28%.

Według specjalistów faworytem czempionatu jest Belgia. Na kolejnych miejscach w kolejce po trofeum znajdują się Hiszpania, Francja, Włochy i Portugalia. Ciekawostką jest wysokie, szóste miejsce w zestawieniu Danii, ocenianej wyżej niż Anglicy, Holendrzy czy Niemcy.

TCWasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy