Reklama

Reklama

​Christian Eriksen zostanie bez klubu? Inter przygotował się do rozwiązania umowy

Włoskie media na czele z " La Gazzetta dello Sport " informują, że duński piłkarz Christian Eriksen już niedługo przestanie być piłkarzem Interu Mediolan. Jego umowa zostanie rozwiązana za porozumieniem stron.

Christian Eriksen upadł na murawę pod koniec pierwszej połowy meczu Euro 2020 pomiędzy Danią i Finlandią, doszło do zatrzymania pracy serca. Bohaterska postawa Simona Kjaera, kapitana reprezentacji Danii, a także medyków reanimujących piłkarza sprawiła, że udało się uratować jego życie.

Christian Eriksen otrzymał pomoc w rehabilitacji i warunki do powrotu

Walka o życie sportowca trwała jeszcze godzinami w szpitalu, gdzie wszczepiono Eriksenowi kardiowerter-defibrylator serca, czyli "popularny" rozrusznik. Inter Mediolan klub piłkarza wspomógł go w zakresie medycznym i w trakcie rehabilitacji. Cierpliwość mediolańczyków skończyła się jednak, zwłaszcza że najnowsze badania wykazują, iż Eriksen będzie mógł próbować kontynuować karierę wyłącznie z wszczepionym rozrusznikiem.

Reklama

Przepisy we Włoszech zabraniają gry piłkarzom w takim stanie. "Nerazzurri" chcą udostępnić Eriksenowi możliwość kontynuowania trenowania i aktywnego uczestniczenia w meczach. Duńczyk po polubownym rozwiązaniu kontraktu może znaleźć zatrudnienie w zainteresowanych nim klubach z rodzimej ligi, na przykład w Odense Boldklub, gdzie rozpoczynał karierę.

Christian Eriksen. Inter Mediolan chce rozwiązać kontrakt za porozumieniem stron

Włoski klub wcześniej potwierdził, że domaga się od UEFA rekompensaty za kontuzję Eriksena. Ten bowiem doznał urazu w trakcie rozgrywek międzynarodowych pod egidą UEFA i wypadł z gry na sezon 2021/22, co w Mediolanie skrupulatnie wyliczono i wyciągnięto z tego tytułu ręce po pieniądze.

MR

Zobacz TOP 5 bramek i interwencji z Ligi Mistrzów - sprawdź teraz!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL