Reklama

Reklama

Kibic trafi do więzienia. Wszystko przez wpis na Twitterze!

Kibic reprezentacji Anglii, Justin Lee Price, który po przegranym przez podopiecznych Garetha Southgate’a finale Euro 2020 z Włochami rasistowsko obrażał Marcusa Rashforda, trafi do więzienia. Sąd wydał prawomocny wyrok – podaje BBC.

Przypomnijmy, że zwycięzcę mistrzostw Europy musiał wyłonić konkurs rzutów karnych. Po 120 minutach utrzymywał się bowiem wynik 1-1. W serii jedenastek lepsi byli Włosi, którzy wygrali 3-2. Po stronie Anglików pudłowali - jeden po drugim - Marcus Rashford, Jadon Sancho i Bukayo Saka.

Kibic reprezentacji Anglii trafi do wiezięnia

Na wszystkich trzech piłkarzy spadła w Anglii ogromna fala krytyki. Co gorsza, kibice - zwłaszcza w internecie - nie ograniczali się do wygłaszania opinii na tematy czysto sportowe. W sieci wręcz roiło się od rasistowskich wpisów. Każdy z trójki: Rashford, Sancho i Saka jest bowiem ciemnej karnacji.

Reklama

Justin Lee Prince najmocniej uwziął się na gwiazdora Manchesteru United, Marcusa Rashforda. Pisał na Twitterze obraźliwe hasła pod jego adresem, a także sugerował, że - tu cytat - ten rzut karny lepiej wykonałaby jego martwa babcia.

Haniebne treści zostały zgłoszone przez innych użytkowników portali. Choć Prince szybko usunął wpisy i zmienił nazwę swojego konta, nie uciekł przed sprawiedliwością. Angielskie służby szybko ustaliły jego tożsamość i doprowadziły do sądu. Tam zapadł natomiast wyrok. Wulgarny kibic spędzi sześć tygodni w więzieniu.

- Mam nadzieję, że ta sprawa jest jasnym sygnałem, że nie będziemy tolerować rasizmu, a przestępcy będą ścigani z pełną stanowczością - powiedział starszy prokurator koronny Mark Johnson, cytowany przez BBC. 

Jakub Żelepień, Interia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL