Reklama

Reklama

Euro 2020. Które miejsce zajmą Polacy, jeśli wygrają ze Szwecją?

Pierwsze lub drugie miejsce w grupie E zajmie reprezentacja Polski, jeśli dziś wygra ze Szwecją (mecz godz. 18, relacja w Interii). Jakie wyniki dają piłkarzom Paulo Sousy pozycję lidera, a jakie wicelidera? I z jakimi zespołami Polacy mogą zmierzyć się w 1/8 finału? Wszystko wyjaśniamy poniżej.

Przed ostatnią kolejką pierwsze miejsce w grupie E zajmuje Szwecja (4 punkty, bramki 1-0), przed Słowacją (3 punkty, bramki 2-2), Hiszpanią (2 punkty, bramki 1-1) i Polską (1 punkt, bramki 2-3).

Jeśli chodzi o wyjście z grupy, to układ dla Polaków jest prosty - tylko zwycięstwo ze Szwedami daje nam awans do 1/8 finału Euro 2020. Przy innym wyniku piłkarze Paulo Sousy mogą się pakować do domu.

Strefa Euro - zaprasza Paulina Czarnota-Bojarska i goście - Oglądaj!

Reklama

Jest także pewne, że żaden układ wyników nie da Polsce trzeciej pozycji, więc w razie pokonania Szwedów zajmiemy pierwsze lub drugie miejsce. Jaki układ daje piłkarzom Paulo Sousy wyjście z pozycji lidera, a jaki z pozycji wicelidera? Oto wszystkie możliwe warianty przy wygranej Polaków:

- Jeśli Polska wygra ze Szwecją, a Hiszpania wygra ze Słowacją, to grupę wygra Hiszpania, przed Polską i Szwecją.

- Jeśli Polska wygra ze Szwecją, a Słowacja wygra z Hiszpanią, to grupę wygra Słowacja, przed Polską i Szwecją.

- Jeśli Polska wygra ze Szwecją 1-0, a Słowacja zremisuje z Hiszpanią, to grupę wygra Słowacja, przed Polską i Szwecją.

- Jeśli Polska wygra ze Szwecją 2-1 lub wyżej, ale różnicą jednej bramki (np. 3-2, 4-3 itd.), a Słowacja zremisuje z Hiszpanią, to grupę wygra Polska, przed Szwecją i Słowacją.

- Jeśli Polska wygra ze Szwecją dwoma lub więcej bramkami, a Słowacja zremisuje z Hiszpanią, to grupę wygra Polska, przed Słowacją i Szwecją.

Euro 2020. Z kim Polska może zagrać w 1/8 finału?

Jeśli Polacy zajmą pierwsze miejsce w grupie, wówczas 29 czerwca w Glasgow zmierzą się z Finlandią, Ukrainą lub Czechami. W przypadku zajęcie drugiej pozycji, piłkarze Paulo Sousy 28 czerwca zagrają w Kopenhadze z Chorwacją.

PJ

Komentujemy każdy mecz Euro na żywo - Posłuchaj naszych relacji!

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacji Polski | Euro 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje