Reklama

Reklama

Zakaz palenia na wszystkich stadionach

Podczas przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie będzie obowiązywał całkowity zakaz palenia na wszystkich stadionach. Nie będzie wolno sprzedawać ani promować tytoniu na arenach i w ich otoczeniu - ogłosiła w czwartek UEFA.

Jest to wspólna akcja UEFA, Światowej Organizacji Zdrowia, Światowej Organizacji Serca, Europejskiej Sieci Zdrowych Stadionów, Komitetów Organizacyjnych w Polsce i na Ukrainie oraz lokalnych grup wsparcia zdrowotnego.

- Euro 2012 wolne od tytoniu - to hasło mówi o poszanowaniu zdrowia naszych kibiców i wszystkich innych osób zaangażowanych w mistrzostwa - powiedział prezydent UEFA Michel Platini.

Inicjatywę poparła również komisarz UE ds. edukacji, kultury, wielojęzyczności i młodzieży Cypryjka Androulla Vassiliou.

Reklama

Światowa Organizacja Zdrowia przypomina, że używanie tytoniu rocznie przyczynia się do śmierci prawie 650 000 obywateli Unii Europejskiej, wliczając tysiące osób, które nigdy nie paliły tytoniu, ale zostały zmuszone do wdychania jego dymu.

Reklama

Reklama

Reklama