Reklama

Reklama

Turcy zgłosili Stambuł na pakiet finałowy

Kandydatura Stambułu została zgłoszona przez Turecki Związek Piłkarski do organizacji półfinałów i finału mistrzostw Europy 2020. Turniej odbędzie się w 13 miastach.

Po tym, jak Stambuł nie dostał organizacji letnich igrzysk olimpijskich w 2020 roku, od razu było wiadomo, że będzie się ubiegał o najważniejsze mecze finałowego turnieju Euro. Spotkania miałyby się odbyć na Stadionie Olimpijskim Atatuerk.

Oferty należy składać do czwartku. Wybór UEFA nastąpi we wrześniu 2014 roku, a ostateczny termin rozpoczęcia budowy nowych stadionów przewidziano na 2016 rok. Jako że Polacy byli współorganizatorami ostatniej edycji mistrzostw Europy na razie czekają na sygnał od europejskich władz, czy mogą ubiegać się o kolejną taką imprezę. Na złożenie wszystkich dokumentów mają czas do 25 kwietnia. Polska chce zgłosić dwa stadiony - w Warszawie i Chorzowie.

Euro 2020 - z okazji jubileuszu 60-lecia turnieju - odbędzie się w 13 miastach na całym kontynencie. Prawo współorganizacji mistrzostw ma otrzymać nie więcej niż jedno miasto z danego kraju. Wiadomo także, iż oba półfinały i finał zostaną rozegrane na tym samym stadionie.

Dwunastu kandydatów otrzyma prawo goszczenia trzech meczów grupowych oraz jednego w fazie pucharowej (ćwierćfinał lub 1/8 finału). Jedno miasto dostanie specjalny pakiet, składający się z dwóch półfinałów i finału.

W 2016 roku mistrzostwa Europy odbędą się we Francji, po raz pierwszy z udziałem 24 drużyn. Na Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie było szesnastu uczestników.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje