Reklama

Reklama

Megahit: Piosenka o Rasiaku!

Najpierw były strony internetowe o Grzegorzu Rasiaku, później powstawały na jego cześć wiersze i wreszcie doczekaliśmy się piosenki.

Reprezentant Polski wciąż budzi wiele emocji nie tylko wśród kibiców. Jego zawrotna kariera w Anglii przysporzyła mu wielu zwolenników i sympatyków.

Reklama

Popularność Grzegorza urosła do tego stopnia, że w informacjach tematycznie nie związanych z piłką nożną w komentarzach na forum pojawiają się tematy o Rasiaku. Nawet przy wiadomości o sukcesach Otylii Jędrzejczak, ktoś zapytał na forum: "Kto myślał, że chodzi o Rasiaka?"

Rosnąca popularność Grzegorza natchnęła zespół "Superpuder" do napisania piosenki o zawodniku Southamptonu. Zespół podłożył swoje słowa pod muzykę napisaną przez Andrzeja Zielińskiego (Skaldowie). Słowa refrenu "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał", grupa zmieniła na "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś powołał".

- Dlaczego zdecydowaliśmy się na piosenkę o Grzegorzu Rasiaku? To proste, przecież on jest tak popularny w Internecie jak Chuck Norris. Kiedy po meczu z USA trener Paweł Janas powiedział, że Rasiak był najlepszym napastnikiem na boisku, podjęliśmy decyzję, że musimy nagrać coś o tym bohaterze - powiedział INTERIA.PL wokalista grupy "Superpuder" Wojtek Łuszczykiewicz.

- Chcieliśmy zabrać głos w sprawie Grzegorza przed mundialem. My byśmy chcieli, żeby on jechał. Uznajemy, że na pewno doda on kolorytu. Nie znamy piłkarza, który ma w Internecie tylu fanów - podpowiada trenerowi Janasowi wokalista.

Po kilku niezbyt udanych występach Rasiaka w kadrze Polski piłkarz dorobił się wielu pseudonimów w stylu "Rasialdo", "Drewninho", czy "Drewnaldo", w których internauci przekręcali nazwiska słynnych futbolistów.

- Nasz ulubiony to "Boazerio" - śmieje się Łuszczykiewicz, który sam występuje w Reprezentacji Artystów Polskich.

Zachęcamy do posłuchania piosenki, w której brzmią między innymi takie słowa: "Lampard i Owen i z "Klanu" Ryś - wszyscy mi mówią, żebym już nie kopał..."

Aby odsłuchać piosenkę kliknij:

Dowiedz się więcej na temat: piosenki | piosenka | Grzegorz Rasiak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje