Reklama

Reklama

Stanisław Grędziński nie żyje

W wieku 76 lat zmarł Stanisław Grędziński, dwukrotny mistrz Europy w biegu na 400 metrów i olimpijczyk z Meksyku (1968). O jego śmierci poinformował w czwartek Polski Związek Lekkiej Atletyki.

"Polski Związek Lekkiej Atletyki ze smutkiem informuje, że nie żyje Stanisław Grędziński - Mistrz Europy w biegu na 400 metrów oraz w sztafecie 4 x 400 metrów z 1966 roku, brązowy medalista mistrzostw Europy w biegu na 400 metrów z 1969 roku, Olimpijczyk z Meksyku" - czytamy na twitterowym profilu PZLA.

Grędziński był legendą wałbrzyskiego sportu. Za życia odznaczony został tytułem Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha. Wyrazy ubolewania przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych prezydent miasta, Roman Szełemej

Reklama

Stanisław Grędziński uhonorowany przez głowę państwa

W 1999 roku prezydent Aleksander Kwaśniewski odznaczył Grędzińskiego Złotym Krzyżem Zasługi

Po zakończeniu czynnej przygody ze sportem utytułowany lekkoatleta pełnił rolę działacza, obejmując funkcję prezesa LKS Górnik Wałbrzych.  

ZOBACZ TEŻ: 
W wypadku samochodowym zginął medalista olimpijski w sztafecie 4 x 400 m

Zginął mistrz świata w skeecie Cristian Ghilli

Tragiczny wypadek samochodowy. Nie żyje 27-letni piłkarz

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama