Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (35 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (32 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Wisła Płock (23 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (21 pkt.)

Wisła Kraków. Martin Kosztal został spłacony

Dobra informacja napłynęła z Wisły Kraków. Słowak Martin Kosztal został spłacony przez klub, a to przynajmniej oznacza, że skrzydłowy nie opuści "Białej Gwiazdy" za darmo.

Bardzo dobre wieści, z punktu widzenia fanów Wisły, ogłosił Jarosław Królewski, który zaangażował się w pomoc przy ratowaniu klubu z Krakowa przed widmem bankructwa i degradacji.

- Pan Kosztal dodatkowo spłacony. Dobrej nocy - napisał już w nocy Królewski.

- Tak, to prawda, dostałem zaległe pieniądze - powiedział Interii Słowak, wchodząc na obiekt treningowy Wisły w Myślenicach tuż przed godz. 11.

Co ciekawe, Martin podążał tuż za Jakubem Błaszczykowskim, który od poniedziałku trenuje z "Białą Gwiazdą". Kuba dzisiaj również nie chciał dawać żadnego komentarza co do jego statusu w Wiśle. - Nic się nie zmieniło, na razie nie mam nic do powiedzenia. Proszę o cierpliwość - stwierdził "Błaszczu", który zadeklarował występy w klubie za darmo do czerwca, o ile zostanie utrzymany trzon zespołu. 

Dla "Białej Gwiazdy" to doskonała wiadomość, bo za 22-latkiem bardzo udana runda jesienna. Dzięki temu teraz, jeśli nawet nie zdecyduje się pozostać w klubie, to przynajmniej nie opuści go za darmo. Szacuje się, że jego sprzedaż mogłaby zasilić budżet kwotą około miliona złotych, w sytuacji, gdy każda złotówka jest na wagę złota.

Królewski dodał jeszcze jedną wiadomość: - Wszystkie przelewy, że względu na różne czasy okien bankowych, powinny dotrzeć do piłkarzy najpóźniej około południa. Dawno w Wiśle ich tak dużo nie robiono w tak krótkim czasie.

Rzecz w tym, że w czwartek stowarzyszenie Socios Wisła Kraków poinformowało o przekazaniu 173 tysięcy złotych na konto piłkarskiej spółki Wisły (w sumie zebrano 350 tys. zł), co oznacza, że każdy z 34 wierzycieli otrzyma po około 5 tys. złotych. Oczywiście to nie rozwiązuje problemu, bo łączne zaległości wobec zawodników wynoszą kilka milionów złotych.

Art, MB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL