Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (24 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (21 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Cracovia (16 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (16 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (15 pkt.)

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 1-1. Reakcja rosyjskich mediów po meczu na śniegu

Jak przyznał po zakończeniu spotkania trener Śląska Wrocław Viteżslav Laviczka, wczorajszy mecz przeciwko Wiśle równie dobrze mógłby się nie odbyć. Powodem tak zdecydowanej wypowiedzi szkoleniowca były ciężkie do gry warunki pogodowe. Na boisku ciągle osiadał śnieg, a ku zaskoczeniu wielu obserwatorów spotkania, Wiślacy grali w białych koszulkach.

Tegoroczna zima bardzo skomplikowała grę jak i terminarz Ekstraklasy. Spotkanie Wisły Płock ze Stalą Mielec zostało odwołane właśnie ze względu na warunki atmosferyczne, a po kolejnych starciach na zamrożonych murawach pojawiają się pytania, czy jest sens rozgrywać na nich mecze. 

Wczorajsze starcie pomiędzy Śląskiem a Wisłą nie było jednak szeroko komentowane ze względu na zalegający na boisku śnieg, ale również przez dobór meczowych strojów. 

"Biała Gwiazda" wystąpiła bowiem w... białych strojach, przez co oglądanie telewizyjnej transmisji w momentach największych opadów śniegu, bywało uciążliwe. 

Fakt ten wyłapały również zagraniczne media, a wpis zamieścił nawet jeden z największych rosyjskich internetowych stron o tematyce sportowej "sports.ru". 

Reklama

- To mecz Śląska z Wisłą Kraków. I tak, na boisku znajduje się drużyna w BIAŁYCH strojach - napisali za pośrednictwem mediów społecznościowych dziennikarze portalu.  

Jeden z internautów zagregował na wpis stwierdzając, że po tak długiej przerwie w rozgrywkach (spowodowanej koronawirusem), piłkarz graliby nawet na lodzie. Trudno się z tym nie zgodzić. 

Finalnie mecz Śląska z Wisłą zakończył się remisem 1-1. 

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

PA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje