Liga północnoirlandzka - 21. kolejka Premiership: Dungannon Swifts FC - Institute FC 2-2 (1-1)

W spotkaniu 21. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, które rozegrane zostało 21 grudnia, zespół Swifts FC zremisował z Institute 2-2 (1-1). Mecz odbył się na Stangmore Park w Dungannon.

E. Tweed 31'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 starć zespół Institute wygrał 10 razy i zanotował tyle samo porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Institute w ósmej minucie spotkania, gdy Cormac Burke zdobył pierwszą bramkę.

Piłkarze Swifts FC nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Douglas Wilson.

Zawodnicy gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 31. minucie dającego prowadzenie gola dla zespołu Institute strzelił Evan Tweed.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Institute: Evanowi Tweedowi w 32. i Cormacowi Burke'owi w 43. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 54. minucie żółtą kartkę dostał Callum Byers, piłkarz gospodarzy. W 56. minucie Stuart Addis został zmieniony przez Connera Byrnego.

W 60. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Benowi Gallagherowi z Swifts FC. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Swifts FC doszło do zmiany. Ryan Waide wszedł za Marka Pattona. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 75. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Seananowi Clucasowi i Shaunowi Leppardowi.

Kibice Institute nie mogli już doczekać się wprowadzenia Brendana McLaughlina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Cormac Burke. Na 11 minut przed zakończeniem starcia za czerwoną kartkę zszedł z boiska Douglas Wilson osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. W 81. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Garethowi Brownowi, zawodnikowi Institute.

Trener Swifts FC postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił obrońcę Rossa Redmana i na pole gry wprowadził napastnika Terry'ego Devlina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. W 84. minucie Michael Carvill wyrównał wynik meczu.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Rory Brown
54′ Callum Byers
Dean Curry
82′ Ross Redman
Shaun Leppard75′
75′ Seanan Clucas
Cormac Burke  8′ 43′ 78′
Terry Fitzpatrick
Niall Grace
Kris Lowe
Aidan McCauley
65′ Mark Patton
Colm McLaughlin
 9′ 79′ Douglas Wilson
Shane McNamee
 84′ Michael Carvill
Conor Tourish
60′ Ben Gallagher
Evan Tweed  31′ 32′
Alan Teggart
Gareth Brown81′
56′ Conner Byrne
Jamie Dunne
82′ Terry Devlin
Jamie McIntyre
65′ Ryan Waide
Brendan McLaughlin78′

Zespół Swifts FC w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.

Już w najbliższy czwartek zespół Institute będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Warrenpoint Town FC. Tego samego dnia Glenavon FC będzie rywalem drużyny Swifts FC w meczu, który odbędzie się w Lurgan.