Reklama

Reklama

Champions Challenge: Polska - Nowa Zelandia 1-6

Polscy hokeiści na trawie przegrali w malezyjskim Kuantan z Nową Zelandią 1-6 (0-5) w meczu o miejsca 5-8 turnieju Champions Challenge. Podopieczni trenera Karola Śnieżka w niedzielę będą rywalizować o siódmą lokatę z Japończykami.

Było to drugie w tym turnieju starcie biało-czerwonych z najwyższej sklasyfikowanym zespołem występującym w Champions Challenge I. I po raz drugi polscy hokeiści otrzymali surową lekcję od Nowozelandczyków, którzy byli jednym z faworytów imprezy, ale nieoczekiwanie walczą tylko o miejsca 5-8.

Reklama

W fazie grupowej Polacy przegrali 3-8, a w sobotnim meczu losy spotkania rozstrzygnęły się praktycznie między 20. a 30. minutą, kiedy to rywale strzelili aż cztery bramki. Ostatecznie zakończyło się ono zwycięstwem Nowozelandczyków 6:1 i biało-czerwonym pozostaje gra o siódmą lokatę. W niedzielę zmierzą się z Japonią, która przegrała z Francją 2-3.

W przypadku zajęcia ostatniej lokaty, polski zespół może zostać relegowany do niższej dywizji (Champions Challenge II). To jednak zależy także od innych czynników, m.in. od pozycji w rankingu Międzynarodowej Federacji Hokeja (FIH).

Przed rokiem biało-czerwoni zakończyli rozgrywki na ósmym miejscu, ale wobec wycofania się Hiszpanii i RPA otrzymali zaproszenie do udziału w Champions Challenge I.

Ten turniej jest zapleczem prestiżowego Champions Trophy, w którym występują topowe zespoły. Jest on również zaliczany do rankingu FIH.

Polska - Nowa Zelandia 1-6 (0-5)

Bramki: Adam Chwalisz (50.) - Andy Hayward (8., kr. róg, 26., karny), Phill Burrows (20., 23.), Arun Panchia (30.), Simon Child (43.).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje