Reklama

Reklama

Iga Świątek wyróżniona! Świat tenisa pod wielkim wrażeniem

Iga Świątek w poniedziałek rozpoczęła zmagania w turnieju Roland Garros, w niespełna godzinę pokonując Łesię Curenko 6:2, 6:0. Postawa Polki niezmiennie budzi podziw ekspertów, a jedno z jej zagrań ze spotkania z Ukrainką zostało w szczególny sposób wyróżnione.

Młoda Polka, która jest liderką rankingu WTA nie miała najmniejszych problemów z odpowiednim "wejściem" w turniej. Pokonując Curenko odniosła swoje... 29. zwycięstwo z rzędu. To pokazuje jasno, że jej dominacja na światowych kortach jest aktualnie absolutnie niepodważalna.

Popisowe zagranie Świątek. Zostało wyróżnione

W drugim secie tego spotkania Świątek popisała się znakomitym zagraniem. Jej agresywny forhend nie dał rywalce najmniejszych szans, a zagranie to spotkało się z wielkim uznaniem widowni. Jak się okazuje - nie tylko, bowiem uwagę nań zwrócili też realizatorzy, umieszczając je w gronie pięciu najbardziej efektownych spośród wszystkich poniedziałkowych meczów. Zestawienie opublikował "Eurosport".

Reklama

Nasza reprezentantka aktualnie sposobi się już do meczu drugiej rundy. Jej przeciwniczką będzie Alison Riske. To aktualnie 43. zawodniczka światowego rankingu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL