Liga estońska - 34. kolejka Meistriliiga: Tallinna Kalev - Tammeka Tartu 1-2 (0-2)

W starciu 34. kolejki estońskiej Meistriliiga, które rozegrane zostało 26 października, drużyna Tallinna Kalevu przegrała z Tammeką Tartu 1-2 (0-2). Mecz na Kalevi Keskstaadionie kunstmuru obejrzało 80 widzów.

34. kolejka Estonia - Meistriliiga
2019-10-26 12:00 | Stadion: Kalevi Keskstaadioni kunstmuru | Widzów: 80 | Arbiter: J. Jaanovits
T. Koskor 43'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Drużyna Tammeki Tartu wygrała aż 20 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Tammeki Tartu w 14. minucie spotkania, gdy Andre Paju zdobył pierwszą bramkę.

W 27. minucie żółtą kartką został ukarany Andre Paju, piłkarz Tammeki Tartu. W 38. minucie Bangaly Kouyate zastąpił Reinharda Reimaę. W 39. minucie żółtą kartkę dostał Joonas Kartsep z Tammeki Tartu.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Tammeki Tartu, strzelając kolejnego gola. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy drugą bramkę dla drużyny Tammeki Tartu zdobył Tristan Koskor.

W 51. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Mikhailowi Slashchyovowi, zawodnikowi gości. Trener Tammeki Tartu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Reia Laabusa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Joonas Kartsep.

Bramkarz Tammeki Tartu wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku aż osiem razy, ale nie zachował czystego konta. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił Wale Alli. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 69. minucie żółtą kartkę otrzymał Daniil Sõtšugov z zespołu gospodarzy. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Tallinna Kalevu doszło do zmiany. Mikk Siitam wszedł za Tristana Teevälego. Trener Tallinna Kalevu postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Watsona Hounkpe'a i na pole gry wprowadził napastnika Brandona Bachmanna. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 80. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Daniil Sõtšugov osłabiając zespół gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 69. minucie. W doliczonym czasie gry w zespole Tammeki Tartu doszło do zmiany. Mart Preiman wszedł za Patricka Veelmę. Drużynie Tallinna Kalevu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Tammeki Tartu.

Carl Kaiser Kiidjärv
38′ Bangaly Theodor Kouyate
Kevin Anderson
Kaspar Laur
Joonas Kartsep39′ 60′
Roger Colville Lee
Frankline Okoye Chinacherem
69′ 80′ Daniil Sõtšugov
Akim Sairinen
 62′ Wale Musa Alli
Mikhail Slashchyov51′
77′ Watson Fabrice Hounkpe
Patrick Genro Veelma90′
Andreas Raudsepp
Andre Paju  14′ 27′
77′ Tristan Toomas Teeväli
Alfred Tammiksaar
38′ Reinhard Reimaa
Reio Laabus60′
77′ Mikk Johannes Siitam
Mart Paul Preiman90′
77′ Brandon Bachmann

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Tammeki Tartu w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.