• 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia M' Gladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

Bundesliga. Łukasz Piszczek z najniższą możliwą notą

W środowym meczu przeciwko drużynie FSV Mainz Łukasz Piszczek - delikatnie mówiąc - nie spisał się najlepiej. Borussia Dortmund niespodziewanie przegrała 0-2, a Polak zawinił przy obu straconych bramkach. Niemieccy dziennikarze byli dla niego bezlitośni, wystawiając mu najniższą możliwą ocenę.

Piszczek kolejny raz wyprowadził ekipę BVB w roli kapitana, ale już w 54. minucie opuścił plac gry. Wcześniej zdążył jednak popełnić dwa fatalne błędy, które zadecydowały o wyniku spotkania.

Najpierw w 33. minucie Polak nie zdołał upilnować we własnym polu karnym Jonathana Burkardta, który świetnie wykończył głową dośrodkowanie z lewej flanki, dając prowadzenie drużynie Mainz.

Po zmianie stron "Piszczu" sprokurował natomiast rzut karny. Egzekutorem "jedenastki" był Jean-Philippe Mateta, który posłał piłkę do siatki, ustalając wynik spotkania.

Sprawozdanie z meczu Borussia Dortmund - FSV Mainz znajdziesz TUTAJ - kliknij!

Dowiedz się więcej na temat: Łukasz Piszczek | Borussia Dortmund