• 6 .RB Lipsk (14 pkt.)
  • 7 .1. FSV Mainz 05 (13 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (13 pkt.)

Borussia Dortmund - FSV Mainz 0-2 w meczu 32. kolejki Bundesligi

Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem w składzie przegrała 0-2 z FSV Mainz w meczu 32. kolejki Bundesligi. Polski defensor nie zaliczy spotkania do udanych. W drugiej połowie sprokurował rzut karny i niemal natychmiast opuścił boisko.

Bundesliga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Borussia Dortmund straciła we wtorek szanse na mistrzostwo Niemiec, po tym jak Bayern Monachium pokonał 1-0 Werder Brema. Dortmundczycy wciąż jednak mogą sięgnąć po tytuł wicemistrzowski.

Mecz od pierwszej minuty rozpoczął Łukasz Piszczek. Polak kolejny raz wystąpił w roli kapitana BVB.

Choć dzisiejszy przeciwnik Borussii, Mainz, walczy o utrzymanie w lidze, to zespół z Dortmundu nie potrafił się rozkręcić i wskoczyć na właściwe toryi. Na dodatek już w 18. minucie Piszczek obejrzał żółtą kartkę.

Co więcej, w 33. minucie "Piszczu" nie upilnował w polu karnym napastnika rywali, Jonathana Burkardta. Ten dostał świetne dośrodkowanie z lewej strony i strzałem głową umieścił piłkę w bramce. 1-0 dla Mainz!

Tuż po przerwie Mainz znów zaatakowało i Roman Buerki z najwyższym trudem obronił mocne uderzenie Jeane-Philppe'a Mateta. Piłka wróciła w pole karne, a Piszczek sfaulował przeciwnika, powodując rzut karny! Wykorzystał go Mateta i Mainz prowadziło już 2-0.

Ten błąd zakończył występ polskiego obrońcy przeciwko Mainz. Chwilę później zmienił go Marcel Schmelzer.

Borussia wciąż grała nieprzekonująco, za to Mainz mogło jeszcze podwyższyć prowadzenie. 20 minut przed końcem sprzed pola karnego mocno huknął Jean-Paul Boetius i minimalnie się pomylił.

Borussia Dortmund - FSV Mainz 0-2 (0-1) - trwa II połowa

Bramki: 0-1 Burkardt (34.), 0-2 Mateta (49. - z rzutu karnego).

Florian Müller
79′ 82′ Raphaël Guerreiro
Aarón Martín Caricol30′ 84′
81′ Achraf Hakimi Mouh
Moussa Niakhate
37′ Mats Hummels
Jeremiah St. Juste
19′ 54′ Łukasz Piszczek
Ridle Bote Baku
Julian Brandt
Jean-Paul Boëtius
54′ Emre Can
Danny Latza79′
Thorgan Hazard
Pierre Kunde Malong75′
77′ Jadon Sancho
Jean-Philippe Mateta  49′ (k.) 75′
90′ Axel Witsel
Daniel Brosinski84′
77′ Mateu Jaume Morey Bauzà
Alexander Hack
Marco Rente
Philipp Mwene
54′ Marcel Schmelzer