Reklama

Reklama

Żużel. Mecze ligi duńskiej za darmo w Internecie. Pojadą Pedersen, Protasiewicz i wielu innych

Wszystkie mecze inauguracyjnej kolejki duńskiej Metal Speedway League będzie można oglądać za darmo w Internecie. W awizowanych składach jest kilka ciekawych nazwisk na czele z Piotrem Protasiewiczem i Nickim Pedersenem.

Duńczycy w zeszłym roku nie przeprowadzili rozgrywek ligowych z uwagi na panującą pandemię. W tym sezonie udało im się tego dokonać, mimo iż ich sytuację utrudnia nawet polski regulamin. Od tego sezonu każdy zawodnik startujący w PGE Ekstralidze może występować tylko w jednej lidze zagranicznej, ci z niższych polskich klas rozgrywkowych mogą znaleźć sobie dwóch pracodawców z innych krajach. Ta nowelizacja uderza przede wszystkim w ligi pokroju duńskiej, angielskiej czy niemieckiej - większości czołówki zależy bowiem na startach nie tylko nad Wisłą, ale także w szwedzkiej Bauhaus-Ligan.

Reklama

Mimo to, Duńczykom udało się zebrać sporo całkiem ciekawych nazwisk. W awizowanych na pierwszą kolejkę składach widzimy choćby pochodzących z kraju Hamleta: Michaela Jepsena Jensena, Kennetha Bjerre, Nickiego Pedersena i ich licznych rodaków dobrze znanych z polskich rozgrywek. Nie zabraknie także reprezentantów innych nacji: Piotra Protasiewicza, Francuza Davida Bellego, Australijczyków na czele z Rohanem Tungate’em czy Fina Timo Lahtiego.

Wszystkie cztery spotkania inauguracyjnej kolejki będzie można śledzić za darmo w Internecie, za pośrednictwem Facebooka i YouTube’a. To niemała gratka dla wszystkich miłośników czarnego sportu. Na uwagę zasługuje również fakt, że zaplanowane na 19:00 spotkanie drużyn z Outrup oraz Slangerup będzie transmitowane w wersji z polskim komentarzem na youtube’owym kanale "BestSpeedwayTV".

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje