Reklama

Reklama

Jurica Pavlic wzmacnia GKM

Beniaminek żużlowej ekstraligi GKM Grudziądz poinformował w sobotę o zakontraktowaniu kolejnego zawodnika. W nowym sezonie barwy klubu będzie reprezentował Chorwat Jurica Pavlic.

Beniaminek żużlowej ekstraligi GKM Grudziądz poinformował w sobotę o zakontraktowaniu kolejnego zawodnika. W nowym sezonie barwy klubu będzie reprezentował Chorwat Jurica Pavlic.

W minionym sezonie reprezentował barwy Betardu Sparty Wrocław. W 62 startach zdobył 82 punkty i w klasyfikacji sezonu zajął 43. miejsce ze średnią 1,323 pkt. Nie był to dla niego zbyt udany sezon, ale włodarze z Grudziądza wierzą, że właśnie w GKM Chorwat się odbuduje.

"Wierzymy, że zawodnik taki jak Jura, trafiając do Grudziądza, będzie potrafił odnaleźć się w nowym zespole pod względem sportowym i powrócić do dawnej dobrej formy, co zaprocentuje także dobrym wynikiem drużyny. To młody żużlowiec, który nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tym sporcie, czasami zmiana klimatu pomaga zawodnikowi podnieść się sportowo" - powiedział prezes Arkadiusz Tuszkowski, cytowany przez na stronę klubu.

Reklama

Rozmowy z kolejnymi kandydatami do startów w barwach GKM cały czas trwają. Nieoficjalnie mówi się, że jednym z nich jest Tomasz Gollob, który opuszcza Toruń. Prezes grudziądzkiego klubu potwierdza jedynie, że prowadzone są rozmowy z zawodnikami, którzy mają na swoim koncie tytuł mistrza świata. Niewykluczone zatem, że pod uwagę brany jest także Amerykanin Greg Hancock, który dotychczas nie znalazł klubu w Polsce. Wydaje się jednak, że finansowo może być on poza zasięgiem GKM. Wiele będzie zależało od tego, czy uda się klubowi pozyskać kolejnych sponsorów.

Aktualnie zespół liczy pięciu zawodników. Poza Pavlicem umowy podpisali Rafał Okoniewski, Daniel Jeleniewski, Krzysztof Buczkowski i Duńczyk Leon Madsen.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy