Reklama

Reklama

Ekstraliga żużlowa - Dospel - Polonia 47:42

Żużlowcy Dospelu Włókniarza Częstochowa wygrali przed własną publicznością z Polonią Bydgoszcz 47:42 w meczu ekstraligi.

Początek meczu nie zapowiadał wielkich emocji, jakie miały miejsce w końcówce. Aż do piątego wyścigu indywidualne zwycięstwa odnosili zawodnicy jadący z czwartego pola, spod bandy, i w efekcie po nim, wygranym podwójnie przez gości, bydgoszczanie objęli czteropunktowe prowadzenie (17:13). W następnym, wygranym przez Rosjanina Emila Sajfutdinowa przed Amerykaninem Gregiem Hancockiem i Rafałem Malczewskim, częstochowianie zmniejszyli stratę do dwóch punktów.

Taka strata utrzymała się również po dwóch następnych biegach, a po dziewiątym wzrosła do sześciu punktów, gdyż Hancock i Rosjanin Aleksandr Łoktajew wygrali z niepokonanym dotąd Duńczykiem Michaelem J.Jensenem, a Norweg z polskim paszportem Rune Holta, który miał kłopoty z motocyklem tuż przed startego zjechał na murawę i formalnie został wykluczony za przekroczenie limitu dwóch minut.

Reklama

W tej sytuacji w 10. biegu Włókniarz skorzystał z rezerwy taktycznej i w miejsce Rafała Szombierskiego wystąpił Sajfutdinow, który w parze ze swoim rodakiem Grigorijem Łagutą pokonali Mikołaja Curyło i Roberta Kościechę.

W 11. Sajfutdinow, który do ubiegłego sezonu reprezentował barwy Polonii, został po raz pierwszy i, jak się okazało, jedyny w tym meczu pokonany. Lepszy od niego był Hancock, a że trzeci na metę przyjechał Duńczyk Hans Andersen, to Polonia prowadziła 35:31.

Dwa następne wyścigi były remisowe i przed wyścigami nominowanymi goście prowadzili 41:37.

W 14. wyścigu doszło do dramatycznych wydarzeń na torze. Jadący za Krzysztofem Buczkowskim Łoktajew na drugim wirażu przewrócił się, lecz zdołał o własnych siłach zejść z toru. Tymczasem Jensen po drugim okrążeniu wyprzedził Buczkowskiego, którego z kolei atakował Holta. Na ostatnim wirażu zawodnik Polonii wpadł na bandę, a Holta, by nie najechać na rywala, również upadł na tor.

Obaj dość szybko podnieśli się i wraz z motocyklami dobiegli do mety. Buczkowski jednak nie zdobył punktu za trzecie miejsce, gdyż został ukarany wykluczeniem za stworzenie niebezpiecznej sytuacji na torze. Włókniarz wygrał bieg 5:0 i objął prowadzenie 42:41.

O losach meczu rozstrzygnął ostatni wyścig, w którym rosyjska para Włókniarza Sajfutdinow - Łaguta pokonała obcokrajowców Polonii Andersena i Hancocka 5:1, a gospodarze wygrali mecz 47:42.

Dospel Włókniarz Częstochowa - składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz 47:42

Dospel Włókniarz Częstochowa: Emil Sajfutdinow 17 (3,3,3,3,2,3), Michael J. Jensen 10 (3,3,1,0,3), Grigorij Łaguta 10 (2,1,2,3,2), Rune Holta 5 (1,0,w,2,2), Rafał Malczewski 2 (1,1,0), Artur Czaja 2 (2,0,0), Rafał Szombierski 1 (0,0,-,1).

składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz: Hans Andersen 9 (2,3,2,1,1), Greg Hancock 9 (1,2,3,3,0), Aleksandr Łoktajew 8 (3,w,2,3,u), Krzysztof Buczkowski 5 (0,2,1,2,w), Mikołaj Curyło 5 (3,1,1), Robert Kościecha 4 (2,2,0,0), Szymon Woźniak 2 (0,1,1).

Najlepszy czas dnia uzyskał Michael J. Jensen w pierwszym wyścigu - 63,52. Sędzia: Wojciech Grodzki (Opole). Widzów 14˙500.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL