Reklama

Reklama

1. liga żużlowa: Orzeł Łódź z nowym prezesem i trenerem

Witold Skrzydlewski został nowym prezesem pierwszoligowego klubu żużlowego Orzeł Łódź. Nowym szkoleniowcem zespołu będzie Lech Kędziora, który pracował ostatnio w Starcie Gniezno. W kolejnym sezonie drużyna ma walczyć o miejsce w czołowej czwórce.

Skrzydlewski i Kędziora na swoich stanowiskach zastąpili Janusza Ślączkę, który ostatnio był w klubie zarówno prezesem jak i trenerem.

- Złożył rezygnację z obu pełnionych funkcji i postanowił przenieść się do Rzeszowa. Rozstaliśmy się jak przyjaciele - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej Skrzydlewski, który od wielu lat sponsoruje żużlowców Orła.

Trenerem ma być natomiast Kędziora. Dwa poprzednie sezony łódzcy żużlowcy kończyli na piątej pozycji.

- Nie możemy sobie pozwolić na takie ryzyko jak w tym roku, gdy mecz konkurencyjnej drużyny decydował o tym, czy spadniemy, czy nie spadniemy - wyjaśnił Skrzydlewski.

Reklama

Dodał, że dobrymi wynikami klub będzie chciał też pokazać władzom Łodzi, że "żużel zasługuje w tym mieście na poważne traktowanie". - Mamy nadzieję, że pani prezydent Hanna Zdanowska rozpocznie w 2015 r. budowę stadionu dla Orła. Stadionu na 6 tys. kibiców - dodał Skrzydlewski.

Nowy prezes zapowiedział, że liderem zespołu w nowym sezonie będzie zawodnik, który "regularnie występuje w Grand Prix". Nazwiska tego żużlowca na razie jednak nie zdradził.

Poinformował natomiast, że kontrakty z klubem podpisali już: Niemiec Mathias Schultz, Australijczyk Jason Doyle, Fin Nike Lunna i Duńczyk Rene Bach. Trwają negocjacje z Rorrym Schleinem, Magnusem Zetterstroemem i Peterem Kildemandem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy