Reklama

Reklama

MŚ w bojerach. Łukasz Zakrzewski wciąż liderem, Karol Jabłoński drugi

Łukasz Zakrzewski utrzymał prowadzenie po drugim dniu bojerowych mistrzostw świata w klasie DN, które odbywają się na jeziorze Orsasjoen w Szwecji. Na drugie miejsce, po wygraniu obu wtorkowych wyścigów, awansował utytułowany Karol Jabłoński.

We wtorek wiatr nie był silny, ale komisji regatowej udało się przeprowadzić po dwa wyścigi w klasie DN w każdej z kategorii.

Wśród elity wciąż świetnie spisują się reprezentanci Polski. Prowadzenie utrzymał Łukasz Zakrzewski, który wtorkowe wyścigi zakończył na dziesiątym i szóstym miejscu.

Klasę pokazał 12-krotny mistrz świata Karol Jabłoński. Zawodnik OKŻ Olsztyn wygrał z dużą przewagą oba wtorkowe wyścigi i awansował w klasyfikacji generalnej z piętnastej na drugą pozycję (dzień wcześniej zajął 26. oraz pierwsze miejsce).

Reklama

Na trzecią lokatę spadł Rosjanin Anton Didenko a na czwartą awansował z dziesiątego Łotysz Madars Alvikis.

W pierwszej dziesiątce MŚ jest sklasyfikowanych łącznie sześciu reprezentantów Polski.

Broniący tytułu Michał Burczyński zajmuje 17. miejsce.

Na środę zaplanowano ostatnie wyścigi w klasie DN. Po rozegraniu piątego nastąpi odrzucenie punktów z najgorszego z nich.

W zawodach bierze udział ponad 130 zawodników w trzech kategoriach. Bezpośrednio po zakończeniu MŚ w Szwecji rozpocznie się tam rywalizacja w mistrzostwach Europy, które mają potrwać do 16 lutego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL