Reklama

Reklama

​Novak Djoković może już nigdy nie zagrać w Australian Open

Anulowanie wizy Novaka Djokovicia prawdopodobnie oznacza dla niego koniec marzeń o udziale w tegorocznej edycji Australian Open. Analiza sytuacji Serba wskazuje jednak, że "Joker" na tym wielkoszlemowym turnieju może nie zagrać już nigdy.

Telenowela związana z pobytem Novaka Djokovicia w Australii w celu zagrania na turnieju Australian Open zmierza do końca. Minister imigracji Alex Hawke anulował wizę tenisisty - ten będzie jeszcze szukał drogi prawnej by odwrócić losy całej sytuacji.

Novak Djoković może zostać deportowany. Jego wiza została anulowana

Jeżeli jednak na drodze prawnej nie dojdzie do jeszcze jednego zwrotu akcji, wiza Djokovicia zostanie unieważniona, a on sam znowu może paść ofiarą aresztu, a ostatecznie deportacji. Media donoszą także, że jego absencja może objąć więcej niż jeden turniej w Australii.

Reklama

Z aktów prawnych regulujących prawo imigracyjne w Australii wynika, że jeżeli nie wystąpią "istotne okoliczności wpływające na interesy Australii" to jeden z najlepszych tenisistów wszech czasów, w związku z podjętą wobec niego decyzją, nie będzie mógł przekroczyć granicy tego państwa przez trzy najbliższe lata.

Australian Open bez Novaka Djokovicia przez najbliższe lata?

Może to oznaczać, że "Joker" w Australian Open nie zagra już nigdy, ponieważ jest zawodnikiem doświadczonym, zmierzającym do ostatniego etapu swojej kariery (ma 34 lata, w momencie zakończenia "sankcji" będzie mieć 37). 

Niewykluczone, że po takim potraktowaniu go ze strony australijskiego rządu, Djoković sam nie będzie już zgłaszał akcesu do jednych z najważniejszych zmagań tenisowej elity.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama