Reklama

Reklama

ATP w s'Hertogenbosch: Ferrer triumfował po raz drugi

Hiszpan David Ferrer po raz drugi w karierze (wcześniej w 2008 roku) wygrał turniej ATP Tour na trawiastych kortach w holenderskim s'Hertogenbosch (pula nagród 398 250 euro). W finale najwyżej rozstawiony tenisista pokonał Niemca Philippa Petzschnera 6:3, 6:4.

Mecz trwał tylko godzinę i dziewięć minut, a Ferrer odniósł w ten sposób 15. zwycięstwo w cyklu ATP, a czwarte w tym sezonie, po triumfach na ziemnych kortach w Acapulco i Buenos Aires oraz na twardej nawierzchni w Auckland.

Sobotni sukces dał mu premię w wysokości 68 220 tys. euro oraz 250 punktów do rankingu ATP World Tour, w którym zajmuje szóste miejsce. W poniedziałek awansuje o jedną lokatę, przed Francuza Jo-Wilfrieda Tsongę.

W imprezie wystartował Łukasz Kubot, jako rozstawiony z numerem ósmym. Jednak w 1/8 finału pokonał go Francuz Benoit Paire 6:3, 0:6, 6:4.

Reklama

Wynik finału:

David Ferrer (Hiszpania, 1) - Philipp Petzschner (Niemcy) 6:3, 6:4.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy