Reklama

Reklama

El. MŚ 2018: rywal Polaków otrzymał dodatkowe wsparcie

Dania, grupowy rywal Polski w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata w 2018 roku otrzymał dodatkowe wsparcie od swojej federacji (DBU) w formie zatrudnienia wybitnego specjalisty od analiz i wizualizacji komputerowych.

Mounir Akhiat posiada wykształcenie trenerskie najwyższego szczebla oraz informatyczne. Jego ostatnim pracodawcą był kopenhaski klub Broendby IF. Teraz został zatrudniony na pełnym etacie przez DBU i zajmie się szczegółową analizą grupowych rywali przy zastosowaniu programów komputerowych i nagrań wideo.

Selekcjoner reprezentacji Danii Age Hareide powiedział, że jest bardziej niż zadowolony ze wzmocnienia grupy trenerskiej przez specjalistę od nowych technologii: "jest to kluczowa sprawa w nowoczesnym futbolu".

"Zwykle mamy do czynienia z trenerem, który usiłuje być specjalistą lub odwrotnie ze specjalistą, który stara się zrozumieć futbol. W tym przypadku dostaliśmy dwa w jednym i Akhiat przez lata pracy w Broendby oraz jako doradca DBU potwierdził że jest wysokiej klasy ekspertem jeżeli chodzi o informatyczna analizę nowoczesnej piłki nożnej" - powiedział.

Reklama

"Opracowałem specjalny program do wizualizacji najróżniejszych wariantów gry, który udowodnił, że czas zrozumienia przez piłkarzy strategii trenera lub rozgryzienia taktyki i powtarzalnych fragmentów gry rywala znacznie się skraca, nie mówiąc już o szczegółowej analizie każdego zawodnika, zarówno jego silnych jak i słabych punktów" - powiedział Akhiat.

Po czterech kolejkach eliminacji w grupie E pierwsze miejsce zajmuje Polska z dziesięcioma punktami przed Czarnogórą, która zdobyła siedem i Danią z sześcioma punktami. Czwarte miejsce z pięcioma punktami zajmuje Rumunia, z którą Dania rozegra wyjazdowy mecz 26 marca.

Zbigniew Kuczyński

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy E el. MŚ 2018

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL