Reklama

Reklama

Robert Lewandowski zdradza kulisy. O co zapytał obrońców Augsburga?

Robert Lewandowski pojawił się na konferencji prasowej reprezentacji Polski w pierwszym dniu zgrupowania przed Euro 2020. W swoich wypowiedziach odnosił się jednak nie tylko do kwestii dotyczących kadry narodowej, ale i pobitego niedawno rekordu Gerda Muellera. Snajper Bayernu Monachium zdradził między innymi, o co pytał obrońców Augsburga podczas sobotniego meczu.

Sobotni mecz Bayernu Monachium z Augsburgiem zapisał się na dobre w historii niemieckiej piłki.

W ostatniej akcji zdołał pokonać bowiem Rafała Gikiewicza. Była to jego 41. bramka w rozgrywkach Bundesligi, co pozwoliło pobić mu legendarny rekord Gerda Muellera.

Robert Lewandowski pobił rekord Gerda Muellera. O co pytał obrońców Augsburga?

Przez długi czas wydawało się, że "Lewy" nie zdoła strzelić upragnionego gola. Bramka Augsburga była dla niego jak zaczarowana, Gikiewicz zatrzymywał wszystkie jego strzały, a obrońcy nie odstępowali go na krok.

Lewandowski wrócił do tych wydarzeń podczas konferencji prasowej.

- W pewnym momencie zapytałem dwóch obrońców Augsburga, czy wolą przegrać 0-8, bylebym tylko ja nie strzelił gola. Gdy widziałem, ile miejsca mieli moi koledzy, było widać, że zatrzymanie mnie było dla nich ważniejsze niż powstrzymanie całego Bayernu - powiedział Lewandowski.

TB

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Robert Lewandowski | reprezentacja Polski | Euro 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama