Reklama

Reklama

Rio Ferdinand przyznałby Złotą Piłkę Robertowi Lewandowskiemu

Do zakończenia roku jeszcze daleko, ale Rio Ferdinand już pokusił się o wskazanie faworyta do wygrania Złotej Piłki. Jego zdaniem w plebiscycie zwycięży Robert Lewandowski.

Były piłkarz Manchesteru United i reprezentacji Anglii Rio Ferdinand od dłuższego czasu pracuje jako ekspert w angielskich mediach. Środkowy obrońca zyskuje coraz większą popularność w roli opiniotwórcy i na Wyspach Brytyjskich wyrobił sobie uznaną markę.

W poniedziałek postanowił odpowiedzieć na kilkanaście pytań zadanych przez internautów. Jedno z nich dotyczyło faworyta do wygrania Złotej Piłki.

- Stawiam na Roberta Lewandowskiego - odpowiedział Ferdinand, oznaczając Lewandowskiego na Twitterze.

Rio Ferdinand stawia na Roberta Lewandowskiego

W kolejnym pytaniu Ferdinand pokusił się też o wytypowanie króla strzelców Euro 2020. Jego zdaniem zostanie nim Romelu Lukaku, który mistrzostwa rozpoczął od dwóch goli strzelonych Rosji. W innej odpowiedzi przyznał, że chętnie widziałby w Manchesterze United Declana Rice'a.

Reklama

Były znakomity defensor był też pytany o kilka innych spraw. Ujawnił m.in., że sir Alex Ferguson nigdy nie rozważał nawet gry trójką środkowych obrońców, trzymając się ustawienia 4-4-2. Z kolei zapytany o to, komu kibicowałby w starciu Walii ze Szkocją odparł humorystycznie:

- Sędziemu! - dodając wesołe emotikony.

Nowy program o Euro - codziennie na żywo o 12:00 - Sprawdź!

WG

Dowiedz się więcej na temat: Rio Ferdinand | Robert Lewandowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama