Reklama

Reklama

Polska reprezentacja zmienia plany. Inna baza na Euro 2020

Nie w Irlandii, ale w Polsce zatrzyma się reprezentacja Polski w czasie Mistrzostw Europy. Jej bazą będzie Sopot, z którego będzie jej łatwiej dotrzeć na mecze w St. Petersburgu i Sewilli.

To kolejna drastyczna zmiana w planach na Euro 2020 w porównaniu z tym, co ustalono wcześniej. PZPN nie potwierdził informacji o tym, że polska kadra wybierze Sopot jako bazę, ale zapewne niebawem tak zrobi. To miejsce jest najkorzystniejsze nie tylko z uwagi na strategiczne położenie między dwoma znanymi już miastami, w których Polska zagra. UEFA wymieniła już Dublin i Bilbao na St. Petersburg i Sewillę, a zatem po raz drugi z rzędu polscy piłkarze na dużej imprezie piłkarskiej wylądują w Rosji - w czasie mundialu 2018 roku grali w Moskwie, Kazaniu i Wołgogradzie, a zatrzymali się w Soczi nad Morzem Czarnym.

Reklama

Terminarz reprezentacji Polski na Euro:

14 czerwca, godz. 18:00 - Polska-Słowacja (Sankt Petersburg)

19 czerwca, godz. 21:00 - Hiszpania-Polska (Sewilla)

23 czerwca, godz. 18:00 - Szwecja-Polska (Sankt Petersburg)

Polaków czekają więc bardzo odległe podróże. Pod tym względem jedynie Szwajcaria będzie musiała latać dalej, między Baku a Rzymem. To jednak nie jedyny powód wyboru nowego miejsca zakwaterowania, w miejsce bazy w Irlandii, gdzie zarezerwowali już ośrodek na trzy tygodnie z opcją przedłużenia.

Polska reprezentacja w Sopocie

Biało-czerwoni prawdopodobnie zatrzymają się w kraju także dla tego, że tu będą mieli pod ręką doskonałe warunki stadionowe. Może jej służyć obiekt GOSiR pod stadionem Arki czy boisko Lechii niedaleko Gniewina. Polacy będą więc przebywali w Sopocie i trenowali na którymś z tych boisk, względnie na stadionie Lechii z nową murawą przed finałem Ligi Europy.

W tej sytuacji polscy piłkarze będą pod opieka polskich służb sanitarnych i Sanepidu. Przed mistrzostwami mają zostać zaszczepieni, była mowa o szczepionce Johnson & Johnson.

Poza Bilbao i Dublinem inne stadiony i miasta utrzymały na razie status gospodarzy Euro 2020. Zmiana dotknęła więc wyłącznie polskiej grupy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL