Reklama

Reklama

Kibice wracają na stadiony. Co z biletami na mecze Polski z Rosją i Islandią?

Rząd zdecydował, że od 15 maja stadiony będą otwarte dla publiczności do 25 proc. pojemności obiektów. Reprezentacja Polski tuż przed przeniesionym na 2021 rok Euro 2020 rozegra dwa mecze towarzyskie: z Rosją we Wrocławiu i z Islandią w Poznaniu. Sprawa sprzedaży biletów na te mecze ma być ustalona podczas czwartkowego zarządu PZPN.

Mecz Polska - Rosja we Wrocławiu został zaplanowany na wtorek 1 czerwca na godz. 20.45, a mecz Polska - Islandia odbędzie się tydzień później w Poznaniu (8 czerwca o godz. 18). Terminy tych spotkań zostały podane już dużo wcześniej, ale wciąż nie jest znany harmonogram sprzedaży biletów na te mecze.

Bilety na mecze Polska-Rosja i Polska-Islandia

- O biletach na mecze Polska-Rosja i Polska-Islandia będziemy rozmawiali podczas czwartkowego zarządu PZPN, po nim wszystko powinno być jasne - mówi nam wiceprezes PZPN Marek Koźmiński. 

Decyzja rządu o otwarciu stadionów sprawia, że PZPN ma pięć tygodni na dystrybucję biletów. Jak na warunki pandemiczne to sporo czasu. Przypomnijmy bowiem, że na mecz Polska - Włochy w Gdańsku sprzedaż biletów została uruchomiona na zaledwie cztery dni przed spotkaniem. Na stadionie i tak było blisko 10 tysięcy kibiców.

Reklama

Zobacz skróty półfinałowych spotkań LM

Sprawdź teraz!


Na mecze Polska-Rosja we Wrocławiu i Polska-Islandia w Poznaniu powinno móc wejść ok. 10-11 tys. kibiców jeśli utrzyma się reżim 25 proc. pojemności i 20-22 tys. kibiców przy ew. poluzowaniu do 50 proc. pojemności obiektów.

Przypomnijmy, że mecz Polska-Islandia w Poznaniu miał się odbyć pierwotnie w czerwcu 2020, ale z powodu pandemii koronawirusa został przełożony o rok, tak jak Euro 2020. Wówczas ceny biletów podane przez PZPN były następujące: 40 zł dla dzieci oraz 70 zł, 90 zł i 120 zł dla dorosłych.

Mecze Polski na Euro - daty i godziny

Przeniesiony na 2021 rok turniej Euro 2020 rozpocznie się 11 czerwca 2021 r. Reprezentacja Polski swoje mecze rozegra nie w Bilbao i Dublinie, jak pierwotnie planowano, a w Sankt Petersburgu i Sewilli:

  • Polska - Słowacja - 14 czerwca (poniedziałek), godz. 18 - Sankt Petersburg
  • Hiszpania - Polska - 19 czerwca (sobota), godz. 21 - Sewilla
  • Polska - Szwecja - 23 czerwca (środa), godz. 18 - Sankt Petersburg

Szeroka kadra na Euro zostanie podana do 16 maja, ostateczna - do 1 czerwca (do północy). Od 24 maja reprezentacja Polski Paulo Sousy będzie na zgrupowaniu w Opalenicy.

Bartosz Nosal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje