Reklama

Reklama

Hiszpania - Polska. Paulo Sousa: Widzieliśmy odpowiednią mentalność, ambicję i odwagę

Po remisie 1-1 z Hiszpanią selekcjoner reprezentacji Polski nie krył zadowolenia. Zwracał uwagę na mentalność jego podopiecznych, którzy byli bardzo zmotywowani i wyrwali punkt. – W drugiej połowie widzieliśmy odpowiednią mentalność, ambicję i odwagę. Wymagamy tego od wszystkich naszych piłkarzy – powiedział selekcjoner „Biało-Czerwonych” w rozmowie z TVP.

W drugim meczu grupowym Polacy zdobyli pierwszy punkt na Euro 2020. Zremisowali 1-1 z Hiszpanią, po dobrym meczu.

Paulo Sousa przyznał, że jego podopieczni zagrali tak, jak się od nich tego oczekuje. Zwracał uwagę, że Polacy podeszli do spotkania z odpowiednim nastawieniem.

- W pierwszej połowie mieliśmy za niską intensywność. W drugiej poprawiliśmy ten element. Widzieliśmy odpowiednią mentalność, ambicję i odwagę. Robert Lewandowski zagrał bardzo dobrze. Walczył z obrońcami. Otrzymał wiele ciosów od rywali. Wymagamy tego od wszystkich naszych piłkarzy. Jeśli osiągniemy ten poziom mentalności, to możemy walczyć z najlepszymi, bo reszta jest na miejscu.

Reklama

Nietypowe podejście do meczu ze Szwecją

Sousa przyznał, że nie było to łatwe spotkanie. Podkreślił jednak, że jest zadowolony z jego przebiegu.

- Mieliśmy trochę trudności. Rywal to jedna z najlepszych drużyn, jeśli chodzi o grę piłką. Udało się kontrolować wydarzenia. Była odpowiednia dynamika - powiedział.

Przed Polakami środowy mecz ze Szwecją, który zdecyduje o wyjściu z grupy. Paulo Sousa przyznał, jak jego piłkarze powinni podejść do tego spotkania.

- Musimy ustawić się w sytuacji, jakbyśmy byli poza turniejem. Będzie się łatwiej skupić. Nie mogą czekać 45 minut, żeby zacząć grać lepiej - przyznał.

MP

Zobacz nasz codzienny program o Euro - Sprawdź!

Nie możesz oglądać meczu? - Posłuchaj na żywo naszej relacji!

Dowiedz się więcej na temat: Paulo Sousa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje