Reklama

Reklama

​Euro 2020. Z tymi numerami polscy piłkarze zagrają na mistrzostwach Europy

Oficjalna kadra polskiej reprezentacji na mistrzostwa Europy została zgłoszona na imprezę zgodnie z terminem, który upływał o północy 1 czerwca. "Biało-Czerwoni" wybrali jednocześnie numery na koszulkach, z jakimi zagrają na Euro 2020.

Euro 2020 zbliża się wielkimi krokami. Polacy inauguracyjne spotkanie ze Słowacją zagrają już za niespełna dwa tygodnie. W towarzyskim meczu z Rosją selekcjoner zdecydował się na eksperymentalne zestawienie defensywy i kilka innych testowych rozwiązań. Efektem był remis 1-1. Polacy kolejne spotkanie zagrają we wtorek z Islandią w Poznaniu, a następnie zmierzą się ze Słowacją na Euro 2020.

Komitet Wykonawczy UEFA zadecydował o powiększeniu kadr finalistów mistrzostw Europy 2020 z 23 do 26 zawodników. "Taka decyzja ma dać drużynom bezpieczeństwo. Zapewnić sprawny przebieg i ciągłość rywalizacji w świetle pandemii COVID-19 oraz późniejszymi działaniami kwarantanny" - argumentuje Unia Europejskich Związków Piłkarskich.

Reklama

W kadrze meczowej nadal będzie maksymalnie 23 graczy (pierwsza "jedenastka" plus dwunastu rezerwowych, w tym trzech bramkarzy), a trzech zawodników zasiądzie na trybunach. Przed pierwszym meczem turnieju wciąż można zmienić dowolną liczbę piłkarzy, którzy mogą odnieść kontuzje bądź zachorować na COVID. Dodatkowo przed każdym meczem w trakcie trwania turnieju będzie można dokonać wymiany kontuzjowanego lub chorego bramkarza.

Numery reprezentantów Polski:

Bramkarze

1 - Wojciech Szczęsny

12 - Łukasz Skorupski

22 - Łukasz Fabiański

Obrońcy

2 - Kamil Piątkowski

3 - Paweł Dawidowicz

4 - Tomasz Kędziora

5 - Jan Bednarek

13 - Maciej Rybus

15 - Kamil Glik

18 - Bartosz Bereszyński

25 - Michał Helik

26 - Tymoteusz Puchacz

Pomocnicy

6 - Kacper Kozłowski

8 - Karol Linetty

10 - Grzegorz Krychowiak

14 - Mateusz Klich

16 - Jakub Moder

17 - Przemysław Płacheta

19 - Przemysław Frankowski

20 - Piotr Zieliński

21 - Kamil Jóźwiak

Napastnicy

7 - Arkadiusz Milik

9 - Robert Lewandowski

11 - Karol Świderski

23 - Dawid Kownacki

24 - Jakub Świerczok

MRReklama

Reklama

Reklama