Reklama

Reklama

Euro 2020. Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim. "Gigant, który urodził się w niewłaściwym kraju"

Reprezentacja Polski, której kapitanem jest Robert Lewandowski zakończyła udział w Euro 2020 na fazie grupowej. Były reprezentant Francji i selekcjoner tamtejszej kadry, Raymond Domenech za pośrednictwem Twittera stwierdził, że napastnik, to "gigant, który urodził się w niewłaściwym kraju".

"Lewy" to już w tym momencie zdecydowanie najlepszy strzelec w historii "Biało-Czerwonych", lecz jego indywidualne popisy nie wystarczają, by drużyna odniosła jakikolwiek istotniejszy sukces. Najlepszy jej występ w wielkim turnieju w XXI wieku - Euro 2016 upłynął pod znakiem dość bezbarwnego występu kapitana, który strzelił w nim tylko jednego gola.

Także i tego lata nie udało się podbić Europy. Po trzech spotkaniach Polacy pożegnali się z mistrzostwami. Nad tym, że Lewandowski nie zaprezentuje już swojego kunsztu ubolewa Domenech, który wygłosił jednak dość kontrowersyjną tezę.

Reklama

Nowy program o Euro - codziennie na żywo o 12:00 - Sprawdź!

Nie możesz oglądać meczu? - Posłuchaj na żywo naszej relacji!

- Pierwsza runda Euro jest bardzo smutna, Lewandowski znów żegna się zbyt wcześnie. Gigant, który urodził się w niewłaściwym kraju, by z pełnią swojego talentu dostać się na szczyt - napisał na Twitterze Francuz.

Na wpis błyskawicznie zareagowali kibice, zwracając uwagę, że słowa byłego zawodnika były dość niestosowne. - To niezdarna, a nawet lekko lekceważąca formuła - stwierdził jeden z nich. 

TCReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje