Reklama

Reklama

Euro 2020. Dariusz Gęsior: Szwedzi będą bardziej wyrachowani

Reprezentacja Polski w ostatnim meczu grupowym na Euro 2020 zmierzy się ze Szwecją i będzie to tzw. "mecz o wszystko". Ewentualna wygrana z ekipą "Trzech Koron" oznaczać będzie pewny awans Polaków. Jak jednak uważa Dariusz Gęsior, "mecz z tym przeciwnikiem wcale nie będzie łatwiejszy" niż z Hiszpanami.

"Szwedzi są inni, bardziej wyrachowani, grają uważnie w obronie. Jednak też popełniają błędy. Na pewno to będzie inny mecz, wcale nie będzie łatwiejszy, ale na poziomie mistrzostw Europy nie ma łatwych pojedynków. Jednak teraz w naszej reprezentacji jest dobra atmosfera i warto to wykorzystać" - powiedział były gracz m.in. Ruchu Chorzów, Widzewa Łódź czy Pogoni Szczecin.

Strefa Euro - zaprasza Paulina Czarnota-Bojarska i goście - Oglądaj!

Reklama

Euro 2020. "Skuteczność trochę zawiodła"

Były piłkarz, który 22 razy grał w meczach polskiej drużyny narodowej, zwrócił uwagę, iż w trakcie sobotniego spotkania z Hiszpanią widać było jak bardzo zmotywowani przystąpili do gry "Biało-Czerwoni": "To przyniosło efekt, nie tylko myślę o wyniku, ale także o stwarzanych sytuacjach" - powiedział.

Żałuje, że udało się wykorzystać tylko jedną okazję do zdobycia bramki. "Skuteczność trochę zawiodła" - powiedział.

Komentujemy każdy mecz Euro na żywo - Posłuchaj naszych relacji!

Dariusz Gęsior: Karny mógł odwrócić losy meczu

Uczestnik igrzysk olimpijskich w Barcelonie nie chciał się długo rozwodzić nad tym czy rzut karny dla Hiszpanii został podyktowany prawidłowo. Przy wyniku 1-1, trzy minuty po zdobyciu przez Polskę bramki, sędzia (po analizie VAR) takowy podyktował za faul Jakuba Modera na Gerardzie Moreno. Wykonawcą "jedenastki" był sam poszkodowany, ale na szczęście dla "Biało-Czerwonych" trafił w słupek. Dobijać próbował Morata, jednak uderzył bardzo niecelnie.  

"Nikt się tego nie spodziewał, ale ostatecznie został on podyktowany. Jednak jak ktoś kogoś nadepnie w obrębie pola karnego, to sędzia tak decyduje, jak to zrobił sobotę".

Dodał, że gdyby Moreno lub Morata zachowali się lepiej, to mecz "mógł się odwrócić".

Dowiedz się więcej na temat: Dariusz Gęsior | Euro 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje