Reklama

Reklama

Turniej jak wielodniowe i upojne święto narodowe Danii

​Dania, która rozegra wszystkie trzy mecze grupowe mistrzostw Europy w Kopenhadze, szykuje się na nie jak na święto narodowe. Federacja piłkarska (DBU) i media zwróciły się z apelem o wywieszenie flag i ubieranie się w barwy narodowe.

DBU i dziennik "BT" w najbliższych dniach rozpoczną rozdawanie flag we wszystkim miastach kraju. W "pierwszym rzucie" będzie ich co najmniej 100 tysięcy.

Trener Kasper Hjulmand zwrócił się z kolei z apelem do wszystkich Duńczyków, aby użyli kolory narodowe, czerwony i biały do dekoracji całego kraju.

"Malujcie na biało-czerwono samochody i rowery, skrzynki pocztowe, a nawet trawę w ogródkach i asfalt na podjazdach i ubierajcie się w tylko w te kolory. Wasza fantazja nie ma granic, a w ten sposób wzmocni naszych 11 wspaniałych, którzy będą wybiegać na murawę, miejmy nadzieję, że więcej niż trzy razy. Pokażcie im, że cały naród stoi za nimi murem, a kraj niech się stanie jednym wielkim stadionem bez ograniczeń dla kibiców" - zaapelował w specjalnym klipie wideo.

Reklama

Fakt, że "dzięki fantastycznemu losowaniu reprezentacja spędzi całą fazę grupową ME w Kopenhadze" jest zdaniem "BT" wydarzeniem historycznym, które nigdy już się nie powtórzy.

"To będą nie tylko mistrzostwa u siebie w domu, lecz trwające wiele dni upojne święto narodowe. Nie zmarnujmy tej szansy i świętujmy jak najdłużej" - napisała gazeta.

Dania spotka się w grupie B z Rosją, Belgią i Finlandią.

Zbigniew Kuczyński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne