Reklama

Reklama

Holandia z kompletem, kapitan lepszy od napastników i rekord kadry

Holandia z kompletem zwycięstw wygrała grupę C podczas Euro 2020. W ostatnim meczu w grupie "Pomarańczowi" pokonali Macedonię Północną 3-0.

Holandia rozpoczęła ten turniej od wygrania z Ukrainą 3-2, potem był triumf z Austrią 2-0 i na koniec zwycięstwo z Macedonią Północną 3-0. Wszystkie pojedynki odbyły się w Amsterdamie.

"Pomarańczowi" już po raz trzeci zakończyli fazę grupową z kompletem. Poprzednio udało im się to w 2000 i 2008 roku. Żadna inna reprezentacja nie może poszczycić się takim wyczynem w mistrzostwach Europy.

Bohaterem spotkania z Macedonią Północną był Georginio Wijnaldum. Kapitan Holandii strzelił w tym meczu dwa gole. W kadrze ma już na koncie 25. trafień, co oznacza, że wyprzedził dwóch wybitnych napastników - Marca van Bastena i Dirka Kuyta (obaj po 24) i zrównał się z Rafaelem van der Vaartem. Z całej tej grupy Wijnaldum gra najbliżej własnej bramki, co jego osiągnięcie jeszcze potęguje.

Reklama

Ponadto reprezentacja Holandii w poniedziałek, w 10. meczu z rzędu, strzeliła co najmniej dwa gole. I to jest rekord kadry "Pomarańczowych", która poprzednio taką serię miała w latach 1934-35, ale zakończyła się on po dziewięciu spotkaniach.

Pawo

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Holandii | Georginio Wijnaldum | Euro 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje